Pościel bajkowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze pościeli bajkowej dla dziecka?

Pokój dziecka jest miejscem, w którym powinno być bardzo przytulnie, ciepło oraz miło. Dodatkowo, powinno to być miejsce, gdzie dziecko może zregenerować siły po całym dniu pełnym wrażeń. Aby zapewnić taką przestrzeń oraz umożliwić dziecku efektywny odpoczynek należy zadbać o optymalny komfort snu dzięki odpowiednio dobranej pościeli. Pościel bajkowa w pokoju dziecięcym nada charakteru wnętrzu oraz sprawi, iż przebywanie w nim oraz wypoczynek staną się przyjemnością. Troska o dziecko to fundamentalny oraz pierwotny odruch każdego rodzica. Każdy rodzic pragnie by jego pociecha miała wszystko co najlepsze, nawet w kwestii pościeli. Jaką pościel wybrać dla dziecka – to ważne pytanie zadaje sobie każdy rodzic, niezależnie czy jest rodzicem niemowlaka, dziecka w wieku żłobkowym, przedszkolnym, szkolnym, a nawet dziecka w wieku nastoletnim. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, podpowiemy, na jakie cechy należy zwrócić szczególną uwagę.

Pościel bajkowa dla dzieci – jaką wybrać?

Długi sen pozwala dzieciom nabrać sił i zregenerować się. Jest to moment naprawdę intensywnej odnowy oraz intensywnego rozwoju – podczas snu regeneruje się mózg dziecka, następuje integracja śladów pamięciowych, jak i wtedy wydziela się hormon wzrostu. Pościel bajkowa dla dziecka sprawi, iż chętnie każde dziecko będzie chciało kłaść się spać. Należy jednak pamiętać, iż bajkowa pościel dziecięca powinna być wykonana z najwyżej jakości materiału. Najlepiej materiału naturalnego. Ponadto, powinna ona posiadać świetne właściwości termoizolacyjne i cyrkulacyjne powietrza. Warto również zwrócić uwagę na fakt, czy jest bezpieczna dla skóry dziecka, jak i czy posiada odpowiednie certyfikaty oraz spełnia europejskie normy. Istotnym zagadnieniem jest również rozmiar pościeli, jak i motyw, który pragnie nasze dziecka. Rozmiar pościeli zależny jest w dużej mierze od wieku dziecka bądź jego wzrostu. Należy także wziąć pod uwagę rozmiar materaca, na którym śpi dziecko.

Pościel bajkowa dla najmłodszych

Dla najmłodszych dzieci (niemowlaków oraz w wieku żłobkowym) najczęściej polecana jest pościel bajkowa tzw. łóżeczkowa. Dla dzieci starszych tj. w wieku przedszkolnym oraz starszych zaleca się już pościel w rozmiarze 140×200 bądź 160×200. Dla dzieci w wieku przedszkolnym lepiej sprawdzi się bajkowa pościel dziecięca w rozmiarze 140×200, natomiast ta druga niewątpliwie posłuży przez dłuższy okres czasu. Ważne są również indywidualne preferencje danego dziecka – jedno będzie wolało mieć pościel większą, którą swobodnie się otuli, inne dziecko natomiast preferować będzie mniejszą, która nie będzie swobodnie zwisać po bokach łóżka.

Bajkowa pościel dziecięca

Bajkowa pościel dziecięca powinna się cechować bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Ważne jest jednak również by podobała się ona dziecku i sprawiała mu radość. Pościel z motywem bajkowym to marzenie każdego dziecka niezależnie od wieku. Polską, renomowaną marką, produkującą najlepsze pościele, jest niewątpliwie marka Szpulka, która oferuje bajeczną pościel z uczuciem. Na ich platformie znajdą Państwo bajkowe pościele o różnych wzorach oraz kolorach, jak i rozmiarach. Znajdą się tam również pościele licencyjne, pościel bajkowa dla dziewczynki czy pościel bajkowa dla chłopca (z motywem Psiego Patrolu, Batmana oraz wiele innych ciekawych i oryginalnych propozycji). Pościel bajkowa Szpulka z popularną grafiką czy postacią, motywem na pewno wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka. Twoja córka marzy by tańczyć w ramionach przystojnego księcia? A może twój syn chciałby pomagać Batmanowi i waz z nim ratować świat? Bogata oferta pościeli bajkowych dla dzieci Szpulka sprawi, że Twoje dziecko poczuje się jak ulubiony bohater bajki lub komiksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *