Wyposażenie nowoczesnej jadalni

Nie wiesz, jak wyposażyć i urządzić nowoczesną jadalnię, a jednocześnie stoisz przed tym trudnym wyzwaniem? Spokojnie, za chwilę wprowadzimy Cię w tajniki nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Styl nowoczesny może się kojarzyć z oszczędnym minimalizmem i surowością. I choć wiele aranżacji opiera się właśnie na tych dwóch określnikach to warto dopowiedzieć w tym temacie nieco więcej.

Bo styl nowoczesny jest aktualnie jednym z najchętniej i najczęściej wybieranych aranżacji we wnętrzach, a indywidualne projekty potrafią dość mocno się od siebie różnić!

Styl nowoczesny we wnętrzach, czym się charakteryzuje?

Przede wszystkim oszczędną paletą kolorystyczną. Idealne połączenie barw będzie się tu opierało na wykorzystaniu surowej szarości, monumentalnej bieli oraz klasycznej czerni, ciepłego brązu, czy beżu.

To właśnie te kolory najmocniej i najbardziej kojarzą nam się z naturą, a zatem odnogą stylu industrialnego. Naturalność odgrywa tutaj kluczową, jeśli nie pierwszoplanową rolę i trzeba przyznać, że w takich wnętrzach naprawdę można dzięki temu wypocząć i zbliżyć do kojącej natury.

A jakie meble nowoczesne są zalecane do wnętrz urządzonych w tym stylu? Przede wszystkim drewniane. Naturalne usłojenie blatów, szafek, czy komódek, sprawia wrażenie precyzyjnego wykonania mebla i wykorzystania do tego wyłącznie naturalnych surowców. Aby jednak nieco odmienić wizerunek wyłącznie klasycznych mebli, do drewna dodaje się elementy metalu lub ceramiki. To właśnie tak powstają solidne i bardzo bogate w formie architektonicznej stoły do salonu, czy mniejsze stoliki kawowe.

Meble tapicerowane wystylizowane na nowczesne, będą miały ciekawe kształty. We wnętrzach nie zabraknie zatem szezlongów, wyśmienicie wygodnych foteli i rozkładanych kanap. Kolor szary, biały oraz butelkowa zieleń lub granat będą tu odgrywały kluczową rolę.

Jadalnia w stylu nowoczesnym – o czym pamiętać?

W przestronnym salonie wystylizowanym na wnętrze nowoczesne, prawie zawsze można wydzielić odrębną strefę jadalnianą. Aby była urządzona zgodnie z planowaną stylistyką warto uwzgędnić w niej dość sporo miejsca na duży stół, a także krzesła tapicerowane z wygodnym oparciem. To stół z blatem wykonanym z drewna i najczęściej metalowymi nogami będzie zwracał na siebie glówną uwagę gości, a w razie okazyjnych imprez sprzyjał długiemu biesiadowaniu.

Jadalnia w stylu nowoczesnym może się także wyróżniać dobraniem krzeseł wykonanych z innego niż drewno i tapicerka tworzywa. Bardzo modne będą tutaj także krzesła metalowe, czy z PCV, które są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim łatwe w codziennym czyszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *