Przegląd Trendów: farba z efektem tkaniny jako nowoczesny element dekoracji wnętrz

Przed Tobą remont? Na pewno czeka Cię malowanie. Nie musisz jednak ograniczać się do standardowych projektów. Wybierając farby dekoracyjne, możesz w łatwy sposób uzyskać wyjątkowy efekt. Poniżej znajdziesz najnowsze inspiracje, w tym zdobywającą coraz większą popularność farbę z efektem tkaniny.

Przegląd Trendów. Farba z efektem tkaniny jako rewolucja w aranżacji wnętrz

Jeżeli planujesz malowanie mieszkania lub domu, z pewnością czeka Cię niełatwy wybór. Farby różnią się nie tylko kolorem: do dyspozycji pozostaje kilka rodzajów, dzięki którym będziesz w stanie uzyskać wyższą trwałość czy możliwość zmywania zabrudzeń. To jednak nadal nie wszystko!

Najnowszym trendem są farby dekoracyjne. Nie tylko charakteryzują się najwyższą jakością, ale dzięki zawartości dodatków pozwalają uzyskać wyjątkowy efekt wizualny. W tej kategorii znajdziesz między innymi:

 • Farbę o efekcie aksamitu,
 • farbę o efekcie rosy,
 • farbę o efekcie diamentowego pyłu,
 • farbę o efekcie rdzy,
 • farbę o efekcie śniegu,
 • farbę o efekcie miedzi.

Którą z nich wybrać? Wszystko zależy od Twoich preferencji, ale zostańmy na moment przy farbie z efektem tkaniny, która dzięki swoim wyjątkowym właściwościom gości w coraz większej liczbie pomieszczeń.

Złota era aksamitu – jak farba z efektem tkaniny wprowadza luksus do Twojego domu?

Aksamit to szczególny materiał, który swój niepowtarzalny wygląd i głębię zawdzięcza skomplikowanej technologii obróbki nici wynalezionej w Bagdadzie już w VIII wieku. Oczywiście liczy się nie tylko kwestia wizualna. Aksamit jest przede wszystkim utożsamiany z niespotykaną delikatnością.

I nic w tym dziwnego: ta tkanina jest niezwykle miła w dotyku. Wszystkie te cechy udało się przenieść do farby z efektem tkaniny Francesco Guardi, którą znajdziesz w tym miejscu: https://sklep.fguardi.com.pl/farba-o-efekcie-aksamitu.html.

farba o efekcie aksamitu
Farba o efekcie aksamitu dostępna w ofercie GUARDI

Zastosowane pigmenty metaliczne pozwalają uzyskać charakterystyczną dla aksamitu głębię i strukturę. Efekt tkaniny odnosi się również do wrażeń dotykowych. Możesz więc wykorzystać bezcenny materiał w wystroju własnego wnętrza i to bez konieczności godzenia się z wysokimi kosztami.

Transformacja zwykłych ścian – zastosowania farby z efektem tkaniny

Kolejna dobra informacja: z aplikacją farby o efekcie aksamitu bez problemu poradzisz sobie samodzielnie (oczywiście możesz także skorzystać ze wsparcia ekipy remontowej). Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu czy szczególnych umiejętności. Możesz nanosić ją pędzlem, szpachelką, wałkiem, gąbką, rękawicą czy metodą natryskową.

Sprawdzi się w różnych pomieszczeniach – oczywiście idealnie odnajdzie się w sypialni czy salonie, jednak dzięki odporności na podwyższoną wilgotność możesz zastosować ją również w kuchni czy łazience.

Poradnik krok po kroku – jak przygotować ściany pod farbę z efektem tkaniny?

Chcesz zastosować farbę z efektem tkaniny u siebie? Znakomicie! Zanim przystąpisz do jej nanoszenia, musisz jedynie odpowiednio przygotować ściany. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak zrobić to krok po kroku:

 • Uzupełnij ubytki powierzchni.
 • Oczyść podłoże, usuwając zanieczyszczenia.
 • Odtłuść powierzchnię, aby zapewnić dobrą przyczepność farby.
 • Zagruntuj powierzchnię przy użyciu lateksowej farby podkładowej, która powinna być w tym samym kolorze co farba z efektem tkaniny.
 • Jeśli na ścianie były wcześniej tapety, usuń dokładnie pozostałości kleju.
 • Upewnij się, że podłoże jest suche przed przystąpieniem do malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *