Jak wybrać meble do restauracji?

Jeśli chcemy prowadzić restaurację, warto na samym początku wszystko zaplanować. Menu, wystrój, a także meble do restauracji. Te ostatnie mogą podkreślić jej charakter lub dodać uroku. Meble do restauracji można wynająć bądź kupić. Gdy już wybierzemy sprzęt gastronomiczny pora urządzić salę restauracyjną. Jak wybrać meble restauracyjne?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • na co zwracać uwagę przy wyborze mebli do restauracji
  • dlaczego warto korzystać z mebli uznanych producentów do restauracji

Na rynku znajdziemy szeroki wybór mebli restauracyjnych. Jednak nim kupimy ostatecznie odpowiednią ilość krzeseł, stołów, stołków barowych i innego wyposażenia restauracyjno-meblowego warto zastanowić się nad tym, w jakim stylu chcemy urządzić naszą restaurację lub bistro i ilu klientów będziemy obsługiwać. Jeśli będziemy wiedzieć jaka będzie przepustowość restauracji to łatwiej dostosujemy ilość stolików i krzeseł.

Jak wybrać odpowiednie stoły i krzesła do restauracji?

Wybór odpowiednich stolików i krzeseł do restauracji zależy od kilku czynników. Po pierwsze od przepustowości restauracji, czyli ilu gości będziemy obsługiwać w ciągu dnia. Zależnie od tego w jakich godzinach lokal będzie otwarty i jaką ma powierzchnię będziemy potrzebowali inna ilość stolików. Gdy uda nam się połączyć te informację i dobrze zaplanować ilość krzeseł i stołów wszystko będzie funkcjonowało jak należy, a lokal będzie cieszył się uznaniem gości.

Przed uruchomieniem restauracji trzeba zaplanować ilość stolików i krzeseł, ale także to w jakim stylu to wnętrze ma zostać urządzone – czy ma to być np. nowoczesny lokal rustykalny, czy wnętrze w stylu kuchni jaką będziemy serwować w naszym lokalu. Dzięki bogatemu wyborowi mebli restauracyjnych bez trudu dopasujemy meble, stoły, krzesła i inne elementy do wnętrza naszej restauracji, bistro lub małego baru. Jednocześnie wiedząc, czego potrzebujemy będzie łatwiej nam sprawić, aby producent krzeseł złożył nam atrakcyjną ofertę przy większym zamówieniu.

Fotel giety BG-165 w promocji z Meble Radomsko

Jak wybrać producenta krzeseł restauracyjnych i stołów od którego zamówimy meble?

Jeśli chodzi o wybór producenta krzeseł i stolików restauracyjnych warto zwrócić uwagę na ofertę uznanych i doświadczonych procentów krzeseł do restauracji i stołów. Dzięki ich renomie i doświadczeniem, a także szerokiemu asortymentowi dopasujemy nasze meble restauracyjne do każdego rodzaju wnętrza. Znajdziemy odpowiednie wymiary mebli, zgramy cały design w lokalu ze sobą, będziemy mieli możliwość wyboru stołów i krzeseł każdego typu, np. krzeseł rozkładanych czy z różnego tworzywa.

Warto też pamiętać o tym, że jeżeli będziemy prowadzić ogródek restauracyjny to z pewnością inne meble restauracyjne wybierzemy do ogródka, a inne do wnętrza lokalu. Chodzi przede wszystkim o to, by te zewnętrzne meble restauracyjne były odporne na warunki atmosferyczne, jeśli nie będziemy ich chować w momencie zamykania lokalu. Dodatkowo warto też zwracać uwagę na to czy meble restauracyjne są łatwe w czyszczeniu, czy producent oferuje nam gwarancję i serwis produktów, oraz jakie są opinie innych restauratorów, którzy już zaopatrzyli się w meble u tego producenta. Z pewnością wydatków na meble do restauracji nie warto ciąć, jednak warto dokładnie je przemyśleć, ponieważ meble te będą służyć naszej restauracji przez dłuższy okres. Jeżeli planujemy z wyprzedzeniem warto również zwracać uwagę na czasowe promocje u producentów mebli (np. Fameg promocje). Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić na wyposażeniu wnętrza naszej restauracji nie tracąc na jakości.

Jednym z najbardziej renomowanych producentów krzeseł do restauracji jest firma Fameg i jej dystrybutor – Krzesła Radomsko. Firma ta produkuje najwyższej jakości krzesła gięte do restauracji. meble tego producenta znalazły się w wielu serialach i filmach fabularnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *