Jakie baterie wybrać do łazienki?

Odpowiedni wybór baterii łazienkowej pozwala nie tylko na jej odpowiednie użytkowanie. Obok swoich funkcji praktycznych, baterie spełniają się także w roli estetycznej. Jednak w jaki sposób wybrać odpowiednią dla danej łazienki baterię?

Jeśli chodzi o prysznice, trzeba pamiętać, że baterie mają standardowy rozstaw. Ich szerokość wynosi 150 mm mierząc od środka zaworów. Dlatego pod tym względem wybór jest prosty, gdyż wszystkie modele są produkowane wedle tej normy. Problem zaczyna się w momencie, gdy trzeba dokonać wyboru pod kątem estetyki danej baterii. Na co zwrócić uwagę?

Wybór baterii łazienkowej – co warto wiedzieć?

Sporo zależy od tego, do jakiego typu łazienki ktoś poszukuje baterii. I nie chodzi tutaj tylko o jej wystrój. Jak wiadomo, poszczególne mieszkania kupowane są z myślą o ich wynajmie. Jeśli nie posiadają jeszcze wyposażenia w łazience, nowy właściciel musi samodzielnie się tym zająć. A przynajmniej zlecić prace odpowiedniej ekipie. Jednak rodzi się pytanie, na jakiego typu produkty postawić w takiej sytuacji? W końcu nie ma pewności, czy ktoś będzie użytkował w sposób bezpieczny tego rodzaju elementy, chociaż tak naprawdę trzeba się trochę postarać, by skutecznie zniszczyć baterię.

Jak wiadomo również, gusta są różne. Dlatego w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup standardowych baterii w kolorze srebrnym. Rozwiązanie to jest zarówno ekonomiczne, jak też uniwersalne.

Jednak, jeśli ktoś planuje wykończenie mieszkanie na wysokim standardzie, zarówno dla siebie, jak też pod kątem wynajmu, trzeba kierować się trochę bardziej wyszukanymi kryteriami.

Nowoczesne baterie do umywalki

Umywalka jest jednym z tych elementów łazienki, z którego korzysta się często. I często także trzeba umywalkę po prostu myć. Dlatego nowoczesne baterie łazienkowe pozwalają na obrót kranu wokół własnej osi o 360 stopni. To spore ułatwienie, jeśli chodzi o utrzymanie czystości wokół umywalki.

Na uwagę zasługują także wszelkiego rodzaju, czarne lub złote modele baterii. To nowoczesne i bardzo eleganckie rozwiązanie, które wkomponowuje się w nowoczesną stylistykę wystroju wnętrz.

Innym rozwiązaniem są baterie chromowane, które mają barwę zbliżoną do miedzianej. Świetnie komponują się przede wszystkim z ciemnymi meblami, jak też umywalkami, które także dostępne są na rynku.

Podczas dokonywania zakupu należy zwrócić uwagę na długość samego kraju, jak też jego wysokość. W innym przypadku może okazać się, że woda po prostu rozlewa się po wannie lub umywalce.

One thought on “Jakie baterie wybrać do łazienki?

  1. W nowoczesnej łazience należy postawić przede wszystkim na prostotę i funkcjonalność. Warto tez zastanowić się nad bateriami w białym kolorze, które bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *