W jakim stylu urządzić kuchnię?

Kuchnia to serce całego domu. Urządzenie jej w odpowiedni sposób jest ważne zarówno ze względu na wygodę korzystania z niej, jak i na estetykę wnętrza. W jakim stylu urządzić kuchnię? Co jest obecnie modne? 

To właśnie tam parzymy swoją ulubioną kawę lub herbatę każdego ranka. To tam przygotowujemy posiłki dla całej rodziny. To w tym pomieszczeniu odbywa się corocznie przedświąteczne zamieszanie. Kuchnia to centrum każdego domu. Często mówi się, że każda domowa impreza, czy spotkanie, prędzej, czy później przeniesie się właśnie do niej. To pewnie właśnie dlatego zwykle, nawet jeśli dysponujemy piękną jadalnią, to i tak chętniej zasiadamy właśnie przy kuchennym stole. Chyba żadne inne pomieszczenie nie oddaje tak bardzo atmosfery domu. Z tego też powodu, urządzenie kuchni jest niezwykle ważne i wymaga dużego zaangażowania. Kuchnia powinna być bowiem przytulna, urządzona z pomysłem, a przede wszystkim funkcjonalna. Sprawdźmy więc, w jakim stylu najlepiej zaaranżować kuchnię. Kuchnie prowansalskie, a może coś nieco bardziej nowoczesnego? Dowiedzmy się, jakie trendy rządzą aktualnie w branży wnętrzarskiej.

Kuchnia w stylu prowansalskim — przytulnie i stylowo

Francja. Wzgórza całe w lawendzie, której zapach przynosi nam na myśl letnie wspomnienia przyjemności. Kamienny dom z okiennicami. W środku drewniane, jasne meble, mnóstwo zieleni i kwiatów. W kuchennym piecu właśnie pieką się chrupiące bułki. Czyż marzenia nie są czymś wspaniałym? Jednak dlaczego mielibyśmy zatrzymywać się na marzeniach? Powyższy opis to nic innego, jak kwintesencja stylu prowansalskiego, który obecnie króluje w trendach. Kuchnie prowansalskie prezentują się wspaniale i idealnie oddają charakter ciepłego, przytulnego domu z duszą. My też możemy postawić na właśnie taką aranżację wnętrza.

Jak właściwie wyglądają i jak urządzić kuchnie prowansalskie? Powinniśmy skupić się tu przede wszystkim na głównych motywach, które przewodzą temu stylowi. Prowansalska kuchnia jest przytulna, prawdziwa. Kiedy do niej wchodzimy, wiemy, że codziennie coś się w niej dzieje. Królują w niej jasne barwy, najlepiej połączone z odcieniem naturalnego drewna. Oczywiście nie możemy zapomnieć o ważnym detalu wykończeniowym, czyli o kwiatach, które są obowiązkowe w każdym prowansalskim domu.

Planując kuchnie prowansalskie, nie możemy zapomnieć o sprzęcie. Wybierając nieodpowiedni, łatwo odejmiemy wnętrzu unikalnego uroku. Stawiajmy na wyposażenie stylizowane na dawny klimat. Gadżety imitujące miedź, czy postarzany metal będą doskonałym dopełnieniem.

Jak urządzić kuchnię w stylu industrialnym? 

Z pewnością każdy zgodzi się, że w ostatnich latach bardzo upodobaliśmy sobie styl industrialny. Nie ma w tym z resztą nic dziwnego, gdyż łączy on w sobie wiele unikatowych cech. Z jednej strony jest surowy i bardzo nowoczesny, z drugiej natomiast ma starodawny urok i daje nam poczucie przestrzenności. W kuchni sprawdza się on doskonale. W tym przypadku warto stawiać na detale, Takie jak uchwyty do szafek i szuflad oraz dodatki. Doskonale sprawdzą się metalowe gadżety na przykład w odcieniu starego złota.

Nowoczesna kuchnia — modny minimalizm

Jeśli kuchnie prowansalskie są dla nas zbyt tradycyjnym rozwiązaniem, możemy postawić na wystrój typowo nowoczesny. Już od kilku lat taki minimalizm we wnętrzach jest bardzo modny. Jeśli chcemy uzyskać taki efekt, postawmy na stonowaną, jednolitą kolorystykę. Najlepiej sprawdzi się oczywiście biel. Nie możemy także przesadzić z dodatkami. Im bardziej przejrzysta, ”sterylne” aranżacja, tym lepiej. Z pewnością jest to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie porządek i prostotę.

 

 kuchnie prowansalskie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *