Doniczki- dodaj charakter swoim roślinom!

Doniczki nadadzą charakter nie tylko twoim roślinom, ale i wnętrzu. Możesz wybierać klasyczne doniczki białe, ceramiczne, albo wiszące, czy metalowe. Opcji jest bardzo dużo. Sprawdź które sprawdzą się najlepiej w twoich wnętrzach. 

  1. Biała doniczka- zawsze w modzie
  2. Hit balkonów- doniczka wisząca
  3. Znaczenie doniczki dla rośliny

Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych, którzy najpierw kupują rośliny, a potem dobierają do nich doniczki, oraz na takich którzy zaopatrują się w doniczkę zanim przyjdzie im do głowy gatunek, który tam umieszczają. Obydwa sposoby są dobre, ważne żeby zawsze dopasować jedno do drugiego.

Białe doniczki- zawsze w modzie

Jeżeli poszukujesz do swojego wnętrza czegoś neutralnego, ale i z klasą wybierz doniczkę w kolorze białym. Gdy uwielbiasz minimalizm, bądź styl skandynawski i chcesz podkreślić roślinę, a nie ją przytłoczyć, biel w pełni zda egzamin. Białe doniczki na fabrykaform.pl udowodnią Ci że ten model, wcale nie musi być nudny i oklepany. Decydując się na ten podstawowy kolor można poszaleć z kształtem i materiałem. Mamy wtedy pewność że ten element dekoracji będzie robił wrażenie w naszym wnętrzu.

Hit balkonów- doniczka wisząca 

Wiele modnych balkonów nie może istnieć bez wiszącej doniczki. Ten rodzaj doniczek to absolutny hit. Dzięki swojej wiszącej formie nie jest dla nich problemem mało miejsca na parapecie, albo nawet jego brak. Szukając swojego ulubionego modelu zobacz wiszące doniczki z Fabryka Form. Po za tym, że doniczka do zawieszenia świetnie sprawdza się na balkonach, czy tarasach warto rozważyć umieszczenie jej także we wnętrzu. Możesz umieścić w nich zioła, które dzięki doniczką, będą zawsze pod ręką, a do tego będą się pięknie prezentować.

Znaczenie doniczki dla rośliny 

Najważniejszy jest rozmiar. Doniczka w większości gatunków musi być przynajmniej odrobinę większa, niż ta w której kupiliśmy roślinę. Jeżeli zastanawiasz się, czy wybrać białe doniczki, czy ciemniejsze zwróć uwagę na kolor rośliny. Te ciemnozielone lepiej prezentują się w jaśniejszych barwach. Gdy poszukujesz czegoś na zewnątrz koniecznie zapoznaj się z materiałem z którego jest stworzona donica. Musi być trwały i odporny na mróz. W sklepach znajdziemy wiele tworzyw takich jak ceramika, drewno, plastik czy metal. Każdy materiał ma swoje właściwości i inaczej działa na roślinę.

Pamiętaj, że wybierając idealną doniczkę, powinieneś kierować się przede wszystkim stylem wnętrza, w którym będzie się znajdować. Natomiast wybierając roślinę kieruj się rozmiarem, materiałem i kształtem donicy. Jeżeli postępujesz odwrotnie, również postaraj się, aby oba czynniki do siebie pasowały, a efekt na pewno będzie zadowalający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *