Pierwsza trójka najmodniejszych płytek do kuchni

Położenie płytek w kuchni wiąże się z poniesieniem kosztów zakupu materiałów i robocizny, warto zatem wybrać takie płytki, które posłużą nam przez dłuższy okres. Zwróćmy uwagę, aby były to produkty wysokojakościowe i pochodziły od sprawdzonych producentów. Gdy remontujemy lub urządzamy mieszkanie, to zazwyczaj robimy to według aktualnych trendów. Dotyczy to również kuchni. Wybierając płytki do kuchni, uwzględnijmy zarówno współczesne, jak i tradycyjne wzory. Zastanówmy się, które będą najbardziej pasowały do wystroju całego pomieszczenia. Poniżej zaprezentowano trzy najbardziej popularne w ostatnich latach rodzaje płytek. Ich popularność wynika zarówno z atrakcyjnego designu, jak i łatwości utrzymania w czystości.

Płytki ścienne w małych rozmiarach

Niekwestionowanym hitem wśród małych płytek kuchennych są płytki w kształcie kafli. Największy wybór tego typu płytek oferuje Ceramika Paradyż. W kolekcji pod nazwą Tamoe płytki występują w czterech formatach (w kształcie kwadratu o wymiarach 9,8 cm x 9,8 cm lub 19,8 cm x 19,8 cm oraz kształcie prostokąta o wymiarach: 9,8 cm x 29,8 cm lub 9,8 cm x 19,8 cm) oraz dwóch rodzajach powierzchni (płaskie lub pofalowane). Jeśli chodzi o kolorystykę, to dostępne jest sześć kolorów płytek Tamoe: bianco (biały), nero (czarny), grafit, grys, lila, wrzos. Ponadto w sprzedaży znajdują się również efektowne dekory.

Niewielkie rozmiary płytek dają szerokie możliwości ich ułożenia. Wyglądają świetnie zarówno, gdy na ścianie ułożymy płytki w jednym kolorze i rozmiarze, jak również kiedy postawimy na aranżacje bardziej fantazyjne, na przykład kolor biały uzupełnimy inną barwą albo dekorem. Płytki Tamoe są bardzo uniwersalne. Sprawdzają się zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak również w tych, które urządzono bardziej konserwatywnie.

Płytki ścienne w dużych rozmiarach

Większe płytki kuchenne również mają swoich zwolenników. Podstawową zaletą większych rozmiarów płytek jest możliwość szybkiego ich ułożenia. Najbardziej popularne i sprawdzone rozmiary płytek to: 30 cm x 60 cm, 25 cm x 40 cm, 20 cm x 60 cm. W sprzedaży dostępny jest naprawdę szeroki wybór kolorów i struktur. Płytki mogą być jednokolorowe lub wielobarwne.

Warto zwrócić uwagę na płytki z zestawu Abrila (Ceramika Paradyż). W skład kolekcji wchodzą egzemplarze będące zawsze w dobrym guście. Są to płytki białe lub grafitowe o gładkiej i błyszczącej powierzchni, które można uzupełnić gustownymi dekorami w kwiaty, paski, kropki.

Płytki ścienne mozaikowe

Płytki mozaikowe posiadają cechy zarówno płytki w dużym, jak i mniejszym rozmiarze. Są to płytki, które zapewniają nam kompilację niewielkich płytek, których jednak nie trzeba kłaść osobno, ponieważ zebrane są w grupy i przyklejone do specjalnej elastycznej siatki. Dzięki temu ich układanie jest zdecydowanie szybsze. Co istotne dzięki siatce, w odróżnieniu od pozostałych rodzajów płytek, można je kłaść na ścianach posiadających krzywizny i zaokrąglenia. Płytki mozaikowe występują w różnych rozmiarach, kształtach, kolorach i strukturach, a ich naturalny i reprezentacyjny wygląd gwarantuje zachowane miejsce na fugę.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *