Pierwsza trójka najmodniejszych płytek do kuchni

Położenie płytek w kuchni wiąże się z poniesieniem kosztów zakupu materiałów i robocizny, warto zatem wybrać takie płytki, które posłużą nam przez dłuższy okres. Zwróćmy uwagę, aby były to produkty wysokojakościowe i pochodziły od sprawdzonych producentów. Gdy remontujemy lub urządzamy mieszkanie, to zazwyczaj robimy to według aktualnych trendów. Dotyczy to również kuchni. Wybierając płytki do kuchni, uwzględnijmy zarówno współczesne, jak i tradycyjne wzory. Zastanówmy się, które będą najbardziej pasowały do wystroju całego pomieszczenia. Poniżej zaprezentowano trzy najbardziej popularne w ostatnich latach rodzaje płytek. Ich popularność wynika zarówno z atrakcyjnego designu, jak i łatwości utrzymania w czystości.

Płytki ścienne w małych rozmiarach

Niekwestionowanym hitem wśród małych płytek kuchennych są płytki w kształcie kafli. Największy wybór tego typu płytek oferuje Ceramika Paradyż. W kolekcji pod nazwą Tamoe płytki występują w czterech formatach (w kształcie kwadratu o wymiarach 9,8 cm x 9,8 cm lub 19,8 cm x 19,8 cm oraz kształcie prostokąta o wymiarach: 9,8 cm x 29,8 cm lub 9,8 cm x 19,8 cm) oraz dwóch rodzajach powierzchni (płaskie lub pofalowane). Jeśli chodzi o kolorystykę, to dostępne jest sześć kolorów płytek Tamoe: bianco (biały), nero (czarny), grafit, grys, lila, wrzos. Ponadto w sprzedaży znajdują się również efektowne dekory.

Niewielkie rozmiary płytek dają szerokie możliwości ich ułożenia. Wyglądają świetnie zarówno, gdy na ścianie ułożymy płytki w jednym kolorze i rozmiarze, jak również kiedy postawimy na aranżacje bardziej fantazyjne, na przykład kolor biały uzupełnimy inną barwą albo dekorem. Płytki Tamoe są bardzo uniwersalne. Sprawdzają się zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak również w tych, które urządzono bardziej konserwatywnie.

Płytki ścienne w dużych rozmiarach

Większe płytki kuchenne również mają swoich zwolenników. Podstawową zaletą większych rozmiarów płytek jest możliwość szybkiego ich ułożenia. Najbardziej popularne i sprawdzone rozmiary płytek to: 30 cm x 60 cm, 25 cm x 40 cm, 20 cm x 60 cm. W sprzedaży dostępny jest naprawdę szeroki wybór kolorów i struktur. Płytki mogą być jednokolorowe lub wielobarwne.

Warto zwrócić uwagę na płytki z zestawu Abrila (Ceramika Paradyż). W skład kolekcji wchodzą egzemplarze będące zawsze w dobrym guście. Są to płytki białe lub grafitowe o gładkiej i błyszczącej powierzchni, które można uzupełnić gustownymi dekorami w kwiaty, paski, kropki.

Płytki ścienne mozaikowe

Płytki mozaikowe posiadają cechy zarówno płytki w dużym, jak i mniejszym rozmiarze. Są to płytki, które zapewniają nam kompilację niewielkich płytek, których jednak nie trzeba kłaść osobno, ponieważ zebrane są w grupy i przyklejone do specjalnej elastycznej siatki. Dzięki temu ich układanie jest zdecydowanie szybsze. Co istotne dzięki siatce, w odróżnieniu od pozostałych rodzajów płytek, można je kłaść na ścianach posiadających krzywizny i zaokrąglenia. Płytki mozaikowe występują w różnych rozmiarach, kształtach, kolorach i strukturach, a ich naturalny i reprezentacyjny wygląd gwarantuje zachowane miejsce na fugę.

fot. materiały prasowe

Pierwsza trójka najmodniejszych płytek do kuchni
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *