Czy warto kupić używany sprzęt AGD?

Sprzęt AGD to zawsze duży wydatek dla domowego budżetu. Często psuje się w najmniej odpowiednim momencie, gdy nie posiadamy odpowiednich środków na zakup nowej lodówki czy zamrażarki. Co robić w takiej sytuacji? Czy jedynym rozwiązaniem jest kredyt lub pożyczka, którą trzeba spłacać przez kolejne miesiące?

To nie jest najlepsza opcja, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy znów nie przydarzy się coś nieoczekiwanego, na co będą potrzebne kolejne pieniądze. Dużo rozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup używanego sprzętu AGD. Takie urządzenia można znaleźć w komisach, jednak największy wybór urządzeń do domu jest na serwisach ogłoszeniowych. Osoby, które sprzedają sprzęt, zmieniają wystrój mieszkania, wyprowadzają się, dlatego większość oferowanego sprzętu jest w dobrym, a czasem idealnym stanie. Można trafić na prawdziwe okazje i kupić sprzęt nowy, który stał u kogoś nieużywany. Część osób oddaje sprzęt zupełnie za darmo, nie chce się wzbogacić, a po prostu pragnie pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów.

Czy warto kupować używany sprzęt AGD?

Oczywiście, większość osób marzy o nowej lodówce, pralce i zamrażarce, ale nie wszystkich na nią stać. Często na portalach sprzedażowych można upolować sprzęt znanych marek, w bardzo okazyjnych cenach, niemal w idealnym stanie. Dlaczego z tego nie skorzystać? Przecież lepiej wydać na używaną lodówkę kilkaset złotych niż tysiąc lub więcej na nową. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na coś innego lub odłożyć na czarną godzinę. Nowe i używane lodówki i zamrażarki, które wystawione są na serwisach ogłoszeniowych, są często produkowane przez znanych i cenionych producentów. Ich trwałość często jest dłuższa niż w przypadku nowego sprzętu, nieznanego nikomu producenta. Starsze sprzęty wytrzymują dłużej niż te produkowane obecnie. Zdarza się, że nowa lodówka czy zamrażarka wytrzymuje dokładnie tyle, ile wynosi gwarancja. Po tym czasie psuje się, a naprawa często jest nieopłacalna. Sprzęty produkowane wcześniej można z powodzeniem naprawiać, często wystarczy wymiana jednego podzespołu, aby sprzęt działał przez kolejne lata. Mają mniej awaryjnych części, dlatego wytrzymują bardzo długo w dobrym stanie. Oprócz oszczędności zaletą używanego sprzętu jest dbanie o środowisko naturalne. Wybierając tego rodzaju sprzęt przyczyniamy się do mniejszego zużycia energii, materiałów, a także zapobiegamy zwałom zalegających odpadów. Z tego powodu warto dać drugie życie domowym urządzeniom.

Dla kogo używane lodówki i zamrażarki są najlepszym rozwiązaniem?

Używane urządzenia są świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają domek letniskowy i spędzają w nim wakacje czy weekendy. Wiadomo, że przyda się tam lodówka czy zamrażarka, ale nie opłaca się kupować nowego sprzętu. W zupełności wystarczy małe urządzenie kupione na portalu ogłoszeniowym. Używany sprzęt jest przydatny dla młodych małżeństw i par, które zamierzają razem zamieszkać, ale nie mają pieniędzy na urządzenie całego mieszkania. Kupując używaną lodówkę, mogą zaoszczędzić i kupić dodatkowe wyposażenie do domu. Przyda się również studentom, którzy mieszkają w akademiku lub na stancji i potrzebują urządzenia dla swoich potrzeb. Studia trwają kilka lat, więc nie opłaca się inwestować w nową, drogą lodówkę. Czasami również w domu warto mieć dodatkową zamrażarkę lub lodówkę, więc jeżeli posiadamy już jeden nowy sprzęt, drugi może być używany. Przyda się na duże uroczystości rodzinne, kiedy trzeba przygotować mnóstwo potraw. Zamrażarka będzie również dobrym miejsce do przechowywania sezonowanych owoców czy zapasów mięsa. A może w serwisie ogłoszeniowym uda się kupić nowy sprzęt w atrakcyjne cenie? To bardzo możliwe, warto tylko regularnie sprawdzać oferty.

Jak widać, lodówki i zamrażarki można kupować również w innym miejscu niż tylko sklepy. Serwis ogłoszeniowy Pokato.pl oferuje szeroki wybór urządzeń różnych marek, wielkości i cenach. Często pojawiają się nowe oferty, więc łatwo upolować sprzęt godny uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *