Mieszkania od dewelopera w Gdańsku – co się sprzedaje najlepiej?

Inwestycje na pierwotnym rynku nieruchomości w Gdańsku nie zwalniają tempa. Pomimo zawirowań spowodowanych pandemią zapotrzebowanie na nowe mieszkanie nie spada, a oferty deweloperów cieszą się ogromną popularnością.

Małe mieszkania w cenie

Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Hossa, nabywców najbardziej interesują małe mieszkania 2-pokojowe oraz kawalerki. W rachubę wchodzą więc przede wszystkim lokale do 45-50 m kw., przy czym wliczają się w to również tzw. mikro apartamenty, które od paru już lat robią istną furorę na rynku nieruchomości nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce. Duży popyt na niewielki metraż nie jest dziełem przypadku. Przede wszystkim takie mieszkania są dostępne w atrakcyjnych cenach. Spora ich część jest przeznaczona na wynajem. Zdecydowanie łatwiej wynająć kawalerkę niż mieszkanie o powierzchni powyżej 50 m kw.

Segment luksusowy z dobrymi perspektywami na przyszłość

Coraz więcej osób planujących zakup nowego mieszkania w Gdańsku decyduje się na luksusowy apartament. Tego typu mieszkania wyróżniają się paroma charakterystycznymi cechami. Są bardzo przestronne oraz wykończone z dbałością o detale najlepszymi jakościowo materiałami. Znajdują się w najatrakcyjniejszych lokalizacjach – na strzeżonych osiedlach z licznymi udogodnieniami. To świetna lokata kapitału – tak do ich zakupu zachęcają deweloperzy. Gdańsk należy do grona najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Panują tutaj znakomite warunki do życia i prowadzenia biznesu. Dla zamożnych inwestorów szukających pewnych sposób na pomnażanie majątku zakup luksusowego apartamentu jest strzałem w dziesiątkę.

Mieszkania z dostępem do ogródka coraz modniejsze

Pandemia zmieniła nieco nawyki kupujących. W Gdańsku uwagę coraz częściej przykuwają mieszkania, które zapewniają dostęp do ogródka. Kawałek własnej przestrzeni doceni każdy, kto z różnych względów nie może lub nie chce zamieszkać w wolno stojącym domu. Alternatywą dla takich mieszkań mogą być lokale z dużymi balkonami albo tarasami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *