Jak kupić wymarzone mieszkanie od dewelopera w Krakowie?

Zakup nowego mieszkania w Krakowie to ogromne wyzwanie i duży wydatek. Warto więc zadbać o to, aby to była udana inwestycja. Z podjęciem decyzji nie należy się spieszyć. O czym zatem warto pamiętać, aby wybrać mądrze?

Określ własne możliwości finansowe

Pod względem cen nowych mieszkań Kraków jest jednym z najdroższych miast w Polsce. Przeciętnie za 1 m kw. takiej nieruchomości trzeba zapłacić ok. 10 tys. zł. To naprawdę sporo, dlatego pierwszym krokiem do zakupu wymarzonego mieszkania w stolicy Małopolski jest określenie własnych możliwości finansowych. Muszą być one zrównoważone z indywidualnymi oczekiwaniami – zbyt mały metraż czy obniżony standard mogą w przyszłości okazać się sporym problemem. Bardzo często konieczne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego – trzeba mieć pewność, że bank udzieli go na atrakcyjnych warunkach, a do tego wymagana jest wysoka zdolność kredytowa.

Określ indywidualne potrzeby

Kupując nowe mieszkanie w Krakowie, należy mieć na względzie indywidualne potrzeby. Niebagatelne znaczenie w tym kontekście mają plany na przyszłość dotyczące np. powiększenia rodziny. Mieszkanie to inwestycja na długie lata, dlatego trzeba mieć pewność, że sprawdzi się w różnych sytuacjach. Ponadto istotne jest przeznaczenie nieruchomości – nie każdy kupuje je dla siebie i swoich bliskich. Bardzo często mieszkania są przeznaczone na wynajem albo na sprzedaż, po odpowiednim wykończeniu.

Sprawdź okolicę

Przeglądając oferty deweloperów, warto sprawdzić, w jakich dokładnie lokalizacjach realizują oni poszczególne inwestycje. Kraków ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, niemniej jak radzą eksperci z firmy Ekopark, trzeba myśleć perspektywicznie. Niekiedy w momencie zakupu mieszkania dana okolica nie wydaje się zbyt atrakcyjna, ale za kilka lat może się to całkowicie zmienić, co rzecz jasna przełoży się na ceny mieszkań. Poza tym wypada przypomnieć, że obecnie deweloperzy dużą wagę przykładają do tego, aby budowane przez nich osiedla były wyposażone w rozmaite udogodnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *