Domowy sposób na udrożnienie rur w domu – sprawdź skuteczne sposoby

Do zatorów najczęściej dochodzi w łazience lub kuchni. Te drugie są szczególnie trudne do zniwelowania, z powodu odkładania reszek jedzenia oraz tłuszczu w rurach.

Skutkiem zalegania różnego rodzaju zanieczyszczeń w odpływach jest utrudnione spływanie wody, a w skrajnych sytuacjach całkowite zablokowanie odpływu. Środki chemiczne do oczyszczania rur nierzadko powodują wydzielanie szkodliwych dla organizmu człowieka substancji i są nieekologicznie. Alternatywą są domowe sposoby, które wykazują równie wysoką skuteczność, a dodatkowo są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, a zator jest bardzo poważny, warto skorzystać z usług profesjonalistów, np. Hydroservice.

Poniżej przedstawimy domowe sposoby na udrożnienie rur, z wykorzystaniem powszechnie dostępnych, naturalnych składników.

Udrożnienie rur w domu za pomocą octu i sody

Aby cieszyć się drożnymi kanalizacjami, warto raz na jakiś czas przeczyścić rury roztworem z sody oczyszczonej i octu spirytusowego. Aby sporządzić taki specyfik, wsypujemy ¾ szklanki sody i zalewamy ½ szklanki octu. Odpływ zakrywamy szczelnie korkiem i po upłynięciu pół godziny, spłukujemy gorącą wodą. W tym wypadku przede wszystkim liczy się regularność. Roztwór ten może jednak nie poradzić sobie z poważnym zatorem.

Udrożnienie rur w domu za pomocą soli i sody oczyszczonej

Sól obok sody, to jeden z najskuteczniejszych, naturalnych środków czyszczących. Te 2 składniki połączone ze sobą, wykazują jeszcze lepsze działanie.

Chcąc oczyścić rury tym sposobem, należy na samym początku zalać odpływ wrzątkiem. Wsypujemy do niego sodę z solą i zalewamy całą mieszankę octem. Zostawiamy specyfik w odpływie na ok. 30 minut pod przykryciem. Po upływie tego czasu zalewamy odpływ wrzątkiem. Najlepiej wykonywać tą czynność z pomocą okularów ochronnych.

Udrożnianie rur za pomocą boraksa

Boraks to ekologiczny środek czyszczący, który w połączeniu z solą i octem wykazuje bardzo silne działanie udrożniające. Mieszamy ¼ szklanki soli i boraksu i dodajemy pół szklanki octu. Taki roztwór wlewamy do zlewu i po upływie 10 minut, zalewamy wrzątkiem.

Udrożnianie rur kwaskiem cytrynowym

To tani i szybki sposób na pozbycie się problemu. Do szklanki ciepłej wody, dodajemy 2 torebki kwasku cytrynowego i zostawiamy ją na 15 minut. Po upływie tego czas zalewamy nią zlew.

Udrożniane odpływu tradycyjną przepychaczką

Takie urządzenie zazwyczaj posiadamy w domu. Jeżeli nie, nic straconego. Dostaniemy ją w każdym sklepie z artykułami przemysłowymi. Przepychaczka jest szczególnie pomocna przy odtykaniu różnego rodzaju odpływów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *