Zestawy natryskowe – rodzaje, funkcje i kolory

Wybór zestawu natryskowego do prysznica zależy od wielu czynników – m.in. gustu i indywidualnych potrzeb nabywcy oraz miejsca montażu. Dobrze dobrana armatura łazienkowa powinna nie tylko zapewniać pełen komfort podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych, ale też stanowić ozdobę pomieszczenia. Z artykułu dowiesz się, jakie są rodzaje zestawów prysznicowych i jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej.

Zestaw prysznicowy – rodzaje

Zestawy natryskowe można podzielić na punktowe lub na drążku. Wariant punktowy to słuchawka zawieszona na niewielkim uchwycie. Stanowi on doskonały wybór do nowoczesnych, minimalistycznych łazienek. Zestawy drugiego rodzaju składają się ze słuchawki prysznicowej, węża oraz drążka. Natryski takie świetnie sprawdzą się zarówno przy armaturze wannowej, jak i w kabinie. Niewątpliwą zaletą drążka jest duża swoboda ruchów – przesuwając uchwyt, każdy z domowników może dopasować położenie słuchawki do swojego wzrostu.

Ze względu na sposób montażu można wyróżnić też zestawy natryskowe podtynkowe i natynkowe. Klasyczne warianty natynkowe montowane są bezpośrednio w ścianie. Ich instalacja nie wymaga zastosowania skomplikowanych narzędzi, dzięki czemu w razie potrzeby elementy można łatwo wymienić na nowe. Zaletą zestawów natynkowych jest też przystępna cena. W przypadku modeli podtynkowych mechanizm ukryty jest w ścianie, a na zewnątrz widoczne są tylko wylewka, dźwignia, maskownica oraz deszczownica. Takie zestawy polecane są do minimalistycznych łazienek o niewielkim metrażu.

Pamiętaj! Przy montażu zestawów natryskowych natynkowych wskazana jest pomoc specjalisty. Do ceny produktu należy zatem doliczyć koszt usługi hydraulika.

Jaki zestaw prysznicowy wybrać? Funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto wiedzieć, że dostępne na rynku natryski mogą charakteryzować się obecnością nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jeśli zależy Ci na komfortowym korzystaniu z prysznica, poszukaj produktów wyposażonych w udogodnienia takie jak bateria termostatyczna czy system antyskręt, który zapobiega splątywaniu się węża w trakcie jego użytkowania. Godnym uwagi rozwiązaniem jest też system antykamień, umożliwiający szybkie usunięcie z elementu osadu z kamienia.

Warto też zwrócić uwagę na liczbę funkcji, jakie ma bateria lub słuchawka. Słuchawka prysznicowa 3-funkcyjna pozwala na uzyskanie zróżnicowanego strumienia i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb. Nabywca zestawu natryskowego z takim udogodnieniem może korzystać np. ze strumienia deszczowego, hydromasażu oraz strumienia mieszanego. Dzięki temu nawet szybki, codzienny prysznic pozwoli na odpoczynek i regenerację.

Design nowoczesnych zestawów natryskowych

Wybierając zestaw prysznicowy, zwróć uwagę na jego kolor i design. Na rynku dostępne są modele idealnie pasujące do niemal wszystkich łazienek, niezależnie od stylu, w jakim zostały urządzone. Do najchętniej wybieranych wariantów można zaliczyć zestaw natryskowy czarny i zestaw natryskowy biały. Ponadto dużą popularność zyskały wersje chromowane, a nawet dwukolorowe. Inwestorzy często decydują się na modele zaokrąglone i prostokątne. 

Zestaw natryskowy powinien pasować pod względem kolorystycznym do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Czarna armatura będzie idealna do łazienek nowoczesnych, urządzonych w modnym stylu skandynawskim lub loftowym. W klasycznych lub minimalistycznych pomieszczeniach sprawdzą się z kolei jasne, białe zestawy prysznicowe. Doskonały efekt można uzyskać także z zastosowaniem zestawów dwukolorowych. Modele z akcentami w kolorze złota znakomicie wpisują się w aranżacje glamour, a elementy w odcieniu złota różowego będą efektownym dopełnieniem wystroju inspirowanego stylem art déco.

Podsumowanie

Jeśli szukasz eleganckiego, a zarazem oryginalnie wyglądającego zestawu prysznicowego, zwróć uwagę na ofertę Kuchinox – znajdziesz w niej modele o nowoczesnych kształtach i w modnych kolorach. Dostępne są np. zestawy natryskowe z serii Alanis. Szeroka gama modeli natrysków pozwoli Ci na wyposażenie łazienki w każdym stylu i o każdym metrażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *