Zdrovi dla Twojego zdrowia – 4 zalety oczyszczaczy powietrza

Pomimo rządowych programów, nowych przepisów, zabraniających palenia toksycznych dla środowiska odpadów i rosnącej świadomości społeczeństwa w zakresie ekologii, jakość powietrza w Polsce nadal jest zła. W coraz większej ilości domów pojawiają się więc oczyszczacze powietrza ze sklepu Zdrovi – urządzenia, dzięki którym powietrze zyskuje nową, lepszą jakość.

  1. Oczyszczacze w Zdrovi – czyste powietrze dzięki nowoczesnej technologii
  2. Wygoda dla alergików
  3. Kontrola jakości powietrza
  4. Możliwość dopasowania do własnych oczekiwań i potrzeb

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, o których mówi się szczególnie dużo w okresie zimowym, kiedy zjawisko smogu nasila się i psuje jakość powietrza. Jednak dzięki licznym zaletom, oczyszczaczy można używać przez cały rok, ciesząc się tym samym czystym powietrzem non stop.

Oczyszczacze w Zdrovi – czyste powietrze dzięki nowoczesnej technologii

Skuteczne oczyszczacze powietrza cechują się dużą wydajnością oraz dokładnością filtracji. Ta druga możliwa jest dzięki zastosowaniu kilku filtrów. Każdy z nich spełnia inną rolę, a w połączeniu sprawiają, że powietrze w domu jest czyste i świeże. W standardowych urządzeniach są zwykle trzy filtry:

  • wstępnego oczyszczania, który wyłapuje największe zanieczyszczenia, chroniąc tym samym kolejny filtr przed nadmiernym zużyciem i zapewniając jego dłuższą żywotność,
  • węglowy – pochłania zapachy,
  • HPP – to on odpowiedzialny jest za wyłapywanie z powietrza drobinek kurzu, alergenów, pyłków, wirusów, bakterii, grzybów i innych zanieczyszczeń, które mogą wpływać na jakość powietrza.

Niektóre urządzenia posiadają więcej filtrów, dzięki czemu jeszcze lepiej oczyszczają powietrze, lub są wyposażone w dodatkowe funkcje, np. nawilżanie. Połączenie oczyszczacza z nawilżaczem powietrza jest bardzo popularne, zapewnia bowiem odpowiedni do oczekiwań mikroklimat. Zaawansowane technologicznie urządzenia można nabyć w sklepie Zdrovi.

Wygoda dla alergików

Liczne zalety oczyszczaczy powietrza docenią osoby cierpiące z powodu alergii wziewnych. To dla nich zanieczyszczone smogiem powietrze jest szczególnie uciążliwe, ponieważ zmieszane z alergenem może powodować nasilone objawy alergii. Oczyszczacze powietrza w sklepie Zdrovi radzą sobie z tym problemem szybko i dokładnie. Jednostki te są wyposażone w filtr HEPA, który wyłapuje z powietrza bardzo małe zanieczyszczenia, nawet te o wielkości 0,1 mikrometra. Dzięki temu powietrze zostaje oczyszczone z niebezpiecznych dla alergika zanieczyszczeń i alergenów, poprawiając tym samym komfort oddychania i znacznie przyczyniając się do zmniejszenia częstotliwości występowania objawów choroby.

Kontrola jakości powietrza

Dobrej jakości oczyszczacze powietrza są często wyposażone w funkcję, pozwalającą na kontrolowanie jakości powietrza. Jest to możliwe dzięki precyzyjnym czujnikom, które badają zawartość w powietrzu alergenów lub cząsteczek, nie wyłapanych przez filtry. Wszystko widać na praktycznym, kolorowym wyświetlaczu LED. Wygodną opcją jest zautomatyzowany proces pracy czujników, które działają intensywniej, kiedy wykryją w powietrzu zwiększone zanieczyszczenie.

Możliwość dopasowania do własnych oczekiwań i potrzeb

Czyste powietrze to wartość, której nie da się przecenić. Jednak nie wszyscy potrzebują tak silnej ochrony przed zanieczyszczeniami jak, np. alergicy, dlatego na rynku dostępne są różnego rodzaju oczyszczacze powietrza, o zróżnicowanym stopniu zaawansowania, z dodatkowymi funkcjami i w bardzo zróżnicowanych cenach. Dzięki temu każdy może wybrać oczyszczacz dopasowany do własnych potrzeb i wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *