Wymarzony salon? …okrągły biały stół

Okrągły biały stół to niezwykle efektowny, ale i praktyczny mebel, który z powodzeniem może zagościć w naszych kuchniach, jak i salonach. Choć najczęściej kojarzony jest z funkcją stolika kawowego to bez problemu w takiej formie, czy może zbliżonej – owalnej, może również wystąpić duży stół, przy którym spożywa się posiłki.

Okrągły biały stół w salonie – czy to dobry pomysł?

Niezwykle efektowne i modne w ostatnim czasie, są właśnie okrągłe stoły białe. To niezwykle elegancki, a zarazem efektowny mebel do Twojej jadalni, kuchni lub salonu. Często pełni, poza podstawową funkcją, rolę dekoracyjną, dlatego śmiało można wprowadzać go na salony.

Biel jest kolorem nowoczesnym, chętnie wykorzystywanym w designerskich projektach, o czym głoszą szumnie branżowe artykuły prasowe. Z tego też powodu znajdziemy ją w najnowszych trendach wnętrzarskich, czy to na ścianach, podłogach, czy właśnie meblach. Wbrew pozorom, jest to wyjątkowo uniwersalny kolor, który nie tylko doskonale odnajduje się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu aranżacji, ale też pięknie optycznie je otworzy. A zatem, białe meble w salonie, w postaci stołu i krzeseł, rozświetlą to pomieszczenie i wniosą do niego powiew świeżości. Jeśli zależy więc nam na tym, by nie obciążać zbytnio wizualnie salonu, postawmy na jasne meble.

W sklepach internetowych znajdziemy przeróżne wersje białych stołów, idealnie nadających się do salonu. Wybierać możemy sposób mniejszych wersji, tzw. stolików kawowych, a także dużych stołów owalnych. Jeśli preferujemy proste rozwiązania to warto wziąć pod uwagę stół Ferro ze sklepu Edinos.pl. Jest to tzw. stolik kawowy. Jego inną wersją jest stół Bario, odznaczający się designerskim projektem, który z pewnością pasuje do nowoczesnego salonu. Niezwykle uroczy i klimatyczny zarazem jest stół, a w zasadzie stolik, Vintage Marin. Ten rustykalny, ażurowy stolik kawowy wręcza zaprasza na chwilę relaksu przy filiżance kawy lub herbaty.

Jeśli dysponujemy większą przestrzenią w solanie to możemy zainwestować w duży stół owalny, przy którym śmiało będziemy mogli spożywać posiłki. W takim wypadku warto wziąć pod uwagę rozkładany stół Ebis, który jest połączeniem bieli i drewna, lub rozkładany stół Darnis – w tym przypadku biel została zestawiona z szarością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *