Wiklina niejedno ma imię

Wiklina to bardzo wdzięczny naturalny materiał, który przepadł na wiele lat, a teraz powraca w wielkim stylu. Niedroga, łatwa w pozyskiwaniu, a co najważniejsze ekologiczna wiklina jest wykorzystywana na wielu odcinkach. Można z niej robić kosze, meble, kufry, różnego rodzaju ozdoby, etc. Bardzo popularna w zachodniej Europie, coraz częściej jest także doceniana przez polskich konsumentów oraz konsumentki. Warto jej się bliżej przyjrzeć.

1. Wiklinowy zawrót głowy

2. Ekologiczny kosz rowerowy – czemu nie

Wiklinowy zawrót głowy

Produkty z wikliny bez trudu znajdziemy w Internecie. Jedną z najbardziej rozbudowanych ofert tego typu znajdziemy na stronie: https://wiklinowe-cuda.pl/. Jeśli można zrobić coś z wikliny, to na pewno nabędziemy to właśnie tam. Nabędziemy tam więc zarówno klasyczne wzory w naturalnych kolorach, ale także możemy kupić wiklinowe cudeńka o nietypowej barwie. Sklep oferuje nam także nietypową możliwość zrealizowania naszych marzeń. Otóż istnieje opcja przesłania im własnego projektu przedmiotu z tego materiału. Takie indywidualne zamówienia są jak najbardziej do zrealizowania. Fachowcy ocenią projekt oraz spróbują go odtworzyć w wiklinie. Może to być bardzo ciekawa opcja dla tych z nas, którzy dysponują wyobraźnią i szukają nietuzinkowych rozwiązań.

Ekologiczny kosz rowerowy – czemu nie

Większość z nas zapewne sięgnie po sprawdzone koszyki czy też meble wiklinowe, które wspaniale sprawdzą się w słoneczne popołudnie w ogrodzie. Lekkie, ale wytrzymałe będą dobrym uzupełnieniem każdej działki lub werandy. Dużą popularnością cieszą się także kosze rowerowe z wikliny, co jest związane z renesansem rowerów w Polsce. Ścieżki i szlaki rowerowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Kosz wiklinowy, który łatwo można zamontować na rowerze pomoże nam ogarnąć zakupy czy też przewieźć nieduże zwierzę. Najtańsze rozwiązania tego typu możemy nabyć online od około trzydziestu złotych. Rower jest ekologicznym środkiem transportu, a więc kosz wykonany z wikliny będzie wspaniałym uzupełnieniem zgodnego z naturą stylu życia. Kosze występują w zróżnicowanych rozmiarach i kształtach, o czym warto się przekonać samemu, wchodząc na stronę wyżej wymienionego sklepu. Co ważne – kosze takie są robione z polskiej wikliny przez rodzimych producentów, a więc zakup takiego kosza ma swój dobry wymiar – wspieramy w ten sposób nasz lokalny rynek. Być może zakup niewielkiego kosza stanie się preludium do nabycia eleganckiego wiklinowego fotela z wygodną poduszką? Wybór należy do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *