Tracklight – jak działa oświetlenie szynowe?

Tracklight – praktyczne oświetlenie szynowe

Tracklight czyli inaczej system szynowy to rodzaj oświetlenia, który cieszy się ogromną popularnością w każdego rodzaju pomieszczeniach. Jak sama nazwa wskazuje jego podstawą jest szyna lub szynoprzewód, na którym umieszczone są reflektory. Największą zaletą tego typu oświetlenia jest możliwość zasilania wielu lamp jednocześnie. Często możemy więc zobaczyć je w centrach handlowych, restauracjach oraz innych większych przestrzeniach takich jak hale przemysłowe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym systemie oświetleniowym.  

Tracklight – zalety 

Jedną z większych zalet tego typu oświetlenia są ruchome reflektory. Możemy samodzielnie skierować światło na konkretny punkt w pomieszczeniu. Co ważne, może być zamontowane zarówno na suficie, jak i na ścianie. Ich zaletą jest również atrakcyjny, minimalistyczny design, który z łatwością wpasuje się do każdego rodzaju wystroju 

Jeżeli zależy Ci na równomiernym oświetleniu całego pomieszczenia to track-light’y będą doskonałym rozwiązaniem. Możemy to osiągnąć dzięki odpowiedniej ilości reflektorów oraz ich prawidłowym rozmieszczeniu. Dodatkowo nie musisz martwić się o ich montaż, ponieważ jest bardzo intuicyjny i zamyka się w kilku prostych krokach 

Tracklight – zastosowanie, jak wybrać 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy zastosowanie track-light’ów jest bardzo szerokie. Świetnym rozwiązaniem na pewno będą punkty gastronomiczne, w których chcemy pokazać klientowi jedzenie w jak najlepszym świetle. W sklepach, muzeach, czy galeriach sztuki z kolei sprawdzi się w podkreślaniu konkretnych elementów np. figur, czy obrazów. Odpowiednio oświetlone pomieszczenie poprawia samopoczucie odwiedzających i potęguje wrażenia. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zachęca do ponownej wizyty.  

Tracklight – led 

W przypadku oświetlenia szynowego bardzo częstym rodzajem okazują się te z diodami LED. Oprócz wysokiej energooszczędności (do 90%) ten system oświetleniowy gwarantuje użytkownikowi możliwość świecenia w danym kolorze – od zimnych do ciepłych barw. Dodatkowo warto wspomnieć o ich długiej żywotności nawet do 100 tysięcy godzin. Z kolei o nasze bezpieczeństwa zadba niska temperatura pracy, która eliminuje ryzyko poparzenia lub wystąpienia pożaru. 

Tracklight w łazience 

Oświetlenie szynowe może świetnie sprawdzić się również w łazience. Doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie go nad lustrem. Odpowiednio umieszczone tracklight’y równomiernie je oświetlają i tym samym ułatwiają przygotowanie do wyjścia. Możemy dokładniej wykonać makijaż, czy ułożyć włosy. Co ważne, należy jednak sprawdzić czy nasze reflektory spełniają normy bezpieczeństwa odnośnie odporności na wilgoć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *