Rustykalny klimat w mieszkaniu – zaprojektuj go samodzielnie

Dzisiaj urządzając mieszkanie, coraz częściej decydujemy się robić to samodzielnie. Dzięki szerokiemu dostępowi do materiałów budowlanych i wykończeniowych możemy urządzić swoje mieszkanie dokładnie tak, jak sobie to wyobrazimy. Do łask wraca tzn. styl rustykalny, który stawia na przytulny i sielankowy nastrój we wnętrzu. O tym na co zwracać uwagę projektując wnętrza, piszemy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

Jakie są cechy charakterystyczne dla stylu rustykalnego?

Styl ten kojarzy nam się z naturalnymi materiałami i prostotą. Urządzając wnętrza w tym stylu najczęściej zależy nam na tym, żeby było przytulnie. Dominują tutaj stonowane kolory i naturalne materiały. Istotną rolę odgrywa tutaj podłoga i ściany. Najczęściej są one pokryte farbą bądź coraz częściej kafelkami. Hitem ostatnich sezonów są kafelki cegiełki – proste a jednak w swojej formie niezwykle intrygujące. W portfolio Kaflando znajdziemy zarówno klasycznie białe kafelki, które doskonale sprawdzą się w rustykalnej łazience, jak i czerwone rustykalne cegły, które położone na ścianę w salonie dodadzą charakteru naszemu wnętrzu.

Jakie materiały dominują w stylu rustykalnym?

Jeżeli chodzi o meble i dodatki to warto postawić na drewno, które od lat kojarzy nam się z tym stylem. Jako naturalny materiał świetnie dodaje wnętrzu swojskiego charakteru i sprawia, że czujemy się jak na wakacjach. W tym stylu mogą być to meble z odzysku – im mniej idealne, tym lepiej. Drewno może być bądź sprawiać wrażenie nieco podniszczonego, z widocznymi sękami.

Z tym stylem nieodłącznie kojarzy nam się również folklorystyczne tło, czyli takie, które nawiązuje do ludowych tradycji. I tutaj znowu na pierwszy plan mogą wyjść płytki, które umieścimy zarówno na podłodze, jak również na ścianach. Ważne, żeby oddawały one charakter wnętrza bądź stanowiły dla niego doskonałe tło. Z dodatków możemy zdecydować się na haftowane poduszki bądź koronkowe firanki.

Styl rustykalny to również kominek, który w tym wnętrzu stanowi absolutny must-have. Warto by był on odpowiednio wykończony. Można go obłożyć na przykład płytkami ceramicznymi, które będą przypominały stary piec kaflowy. To świetne nawiązanie do stylu rustykalnego. Szeroki wybór kafelek znajdziemy na www.kaflando.pl.

Salon w stylu rustykalnym – jak go urządzić?

Salon w tym stylu jest bardzo prosty do zaaranżowania. Wystarczy bowiem postawić na naturalne materiały, klasyczne podłogi i proste dodatki. Na uwagę zasługuje rękodzieło w postaci haftowanych serwetek, drewnianych mebli jak również prostych i estetycznych kafelek, które możemy umieścić na podłodze. Świetnie będą z nimi współgrać plecione ręcznie dywany, jak również miękkie dodatki w postaci zdobnych poduszek umieszczonych na wygodnej kanapie w stonowanym kolorze, stojącej w centralnej części pomieszczenia.

Styl ten doskonale odnajdzie się również w łazience (postawmy na białe bądź czarne kafelki), kuchni czy sypialni. To, co w tym stylu najlepsze to fakt, że aranżując mieszkanie, w każdym wnętrzu możemy zdecydować się na inne kafelki, które będą tworzyły nam iście sielankowy nastrój, tak charakterystyczny dla rustykalnego stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *