Prysznic w małej łazience. Czy to możliwe?

Kabina prysznicowa czy wanna? To odwieczny dylemat osób urządzających łazienkę. Jednak w przypadku małej łazienki to właśnie prysznic jest najlepszym rozwiązaniem, zajmuje mniej miejsca niż wanna, dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń użytkową.

Nie dość, że kabina prysznicowa zajmuje mniej miejsca niż wanna, to dodatkowo można zagrać szkłem drzwi, dającym optyczne powiększenie przestrzeni. Pozostaje kwestia wybrania odpowiedniego modelu. Jeśli nie czujemy się na siłach, by podjąć się samodzielnej aranżacji małej łazienki to warto skorzystać z pomocy architekta, który wesprze nas swoim ogromnym doświadczeniem nabytym przez lata pracy.

Dopasuj kabinę prysznicową

W małej łazience najlepiej sprawdzi się kabina narożna z drzwiami łamanymi – drzwi składają się do środka, dzięki temu zyskujemy funkcjonalne rozwiązanie. Optymalnym wariantem w przypadku niewielkiej powierzchni jest kabina pięciokątna, która zyskuję coraz większą popularność wśród użytkowników, wypierając klasyczne kabiny półokrągłe. W przypadku niestandardowych powierzchni najlepszym opcją wydaje się wybór kabiny prysznicowej na wymiar, pozwala to zagospodarować całą wolną przestrzeń. Ważne jest też odpowiednie dobranie materiału, z jakiego będą wykonane. Wizualnie najlepszy efekt zostanie osiągnięty przy pomocy drzwi z przezroczystym przeszkleniem. Dodatkowo warto stworzyć aranżację w jasnych barwach, a oprócz tego zagrać oświetleniem i lustrami, nie tylko na jednej ścianie. Ciekawą propozycją są płytki z fakturą 3D lub strukturalne, odbijające się od nich światło, również ma wpływ na optyczne powiększenie wnętrza łazienki, a do tego są hitem wnętrzarskim, wpisującym się w najnowsze trendy aranżacyjne.

Z brodzikiem czy bez?

Kolejny dylemat to wybór kabiny prysznicowej z brodzikiem lub bez niego. Wszystko zależy od naszych przyzwyczajeń i upodobań. Zdecydowanie najbardziej funkcjonalne są rozwiązania typu walk-in bez brodzika. Idealnie sprawdzają się w łazienkach, z których korzystają też małe dzieci – mamy pewność, że maluch nie potknie się przy wchodzeniu do brodzika, bo go zwyczajnie nie będzie. Łatwiej też będzie pomóc mu z kąpielą niż w tradycyjnej kabinie prysznicowej. Jest to też wspaniałe rozwiązanie dla osób starszych, a także dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową – czasem nawet tak niewielki próg, jak w przypadku brodzika, może stanowić poważne wyzwanie. Ponadto takie rozwiązanie daje nam optyczne powiększenie, duże tafle szkła dają duże doświetlenie i do tego otrzymujemy niesamowity design. Takie wspaniałe rozwiązania znajdziemy np. w ofercie firmy New Trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *