Poznaj funkcje mopów parowych i zadbaj o swoją podłogę już dziś!

Technologia nie przestanie nas zadziwiać. Jeszcze kilkanaście lat temu mycie podłogi w domu wiązało się z pracą w pozycji klęczącej i każdorazowym sięganiem do wody z płynem. Następnie świat zrewolucjonizował mop pozwalający na wyciskanie jego końcówki w specjalnie dedykowanej do tego nakładki. Dzisiaj zdobycze technologii poszły jeszcze dalej i oferują nam mopy parowe. Te innowacyjne urządzenia to przełom, dzięki któremu podłogi lśnią czystością i są od razu suche. Przyglądamy się im w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

Co to jest mop parowy i jak go używać?

Mopy parowe to urządzenia pionowe, dzięki którym możemy myć podłogi w wygodnej dla nas stojącej pozycji. Mopy te w odróżnieniu od klasycznych, wymagają podłączenia do prądu. Dzieje się to za sprawą tego, że dzięki umieszczonemu w obudowie zbiorniczkowi na wodę i wykorzystaniu specjalnej grzałki, jest ona podgrzewana do wysokiej temperatury i pozwala nam czyścić powierzchnie. Z kolei dzięki pompce możliwe jest wydzielanie pary wodnej przez głowicę i pielęgnowanie podłogi na sucho.

Kupując mopa parowego warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności właśnie na głowicę. Wyróżniamy jej dwa rodzaje: głowica prostokątna lub trójkątna z zaoblonymi rantami. Ważne, by głowica miała jak największą powierzchnię – im większa, tym szybciej wyczyści mytą powierzchnię. Ponadto, powinna obracać się w poziomie, co znacznie ułatwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Używając mopa należy pamiętać, że do zbiorniczka z wodą nie wlewa się żadnych substancji chemicznych a jedynie czystą wodę. Podłogi przed myciem należy również oczyścić z zanieczyszczeń bowiem mopy parowe nie są odkurzaczem a maszyną myjącą. Nie jest wskazane również używanie mopów na chropowatych powierzchniach, ponieważ możemy w ten sposób uszkodzić dolną część głowicy.

mop parowy

Polecane mopy parowe do domu

Na rynku znajdziemy szeroką ofertę mopów parowych. Na szczególną uwagę zasługują mopy parowe marki Ariete, która stawia szczególny nacisk na wysoką jakość w oferowanych produktach, co znajduje odzwierciedlenie w zadowoleniu Klientów.

Spośród wszystkich oferowanych mopów poniżej przybliżamy dwa najpopularniejsze urządzenia, które cieszą się popularnością.

Pierwszy z nich – mop parowy oczyszczacz ARIETE 4163 steam mop – został stworzony z myślą, o czyszczeniu i odświeżaniu podłóg bez użycia chemii. Doskonale sobie radzi z zabrudzeniami na płytkach ceramicznych, panelach, a nawet dywanach. Posiada również wbudowany filtr węglowy zmiękczający wodę. W tym mopie głowica jest ruchoma w zakresie 180º, a jej trójkątny kształt umożliwia łatwe czyszczenie narożników.

Drugi z nich – mop parowy ARIETE 4175 biały 10w1 – to wyjątkowa propozycja dla fanów sprzątania. Sprzęt ten oferuje bowiem aż 10 funkcji, zamkniętych w jednym urządzeniu. Mop został stworzony nie tylko do mycia podłóg, ale również do czyszczenia fug, okien, sanitariatów, urządzeń kuchennych czy nawet dywanów i obić tapicerowanych mebli. Para wodna pozwoli nam również odświeżyć swoje ubrania. Dzięki ruchomej głowicy oraz składanej rączce sprzątanie z tym mopem parowym staje się przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *