Płyta gazowa bez płomieni – Sprawdzone rozwiązanie do Twojej kuchni

Aranżując kuchnie wiele osób zastanawia się, na jaki sprzęt AGD się zdecydować, aby kuchnia była funkcjonalna, a zarazem wyglądała estetycznie. Rynek podbijają nowoczesne płyty gazowe, które podkreślają elegancki wystrój kuchni, są energooszczędne oraz ułatwiają zachowywanie czystości. Hitem jest płyta gazowa bez płomieni, która łączy wszystkie te cechy a w dodatku zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo.

Płyty gazowe bez płomieni: jak działają?

Bezpłomienne płyty gazowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kuchenek gazowych. Posiadają zalety gotowania na gazie, a jednocześnie wyróżniają się atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem. Jak działa płyta gazowa bez płomieni?

płyta gazowa bez płomieni jak działa

Wyposażona jest ona w pola grzewcze, które nagrzewają się punktowo a umieszczone są pod szkłem ceramicznym. Płomienie nie są widoczne, ponieważ znajdują się w środku konstrukcji a ich zadaniem jest nagrzewanie konkretnego miejsca. W dodatku dzięki temu, że są odizolowane od otoczenia przyczyniają się do oszczędności gazu. Gaz spalany jest całkowicie w 800 stopniach Celsjusza, co jest wystarczające do przyrządzania posiłków. Działanie płyty gazowej bez płomieni jest proste i niezwykle praktyczne. Jest ona przystosowana do każdego rodzaju gazu, zarówno z butli jak i z sieci miejskiej.

Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni?

Jakie funkcje płyty gazowej bez płomieni są szczególnie przydatne?

Przydatną funkcją, która mogą pochwalić się bezpłomienne płyty gazowe to palnik, ogrzewany wyłącznie gorącymi spalinami. Idealnie sprawdza się on ,aby utrzymać temperaturę gotowej już potrawy oraz podczas wolnego gotowania zup.

Dotykowy panel sterowania jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Szybko i sprawne obsługujemy go jednym palcem. Możemy skorzystać również z funkcji minutnika, aby ustalić po jakim czasie płyta ma się wyłączyć. Dodatkowo na wyświetlaczu pojawiają się komunikaty, na przykład o nagrzanej powierzchni płyty albo o końcówce gazu.

płyta gazowa bez płomieni dlaczego warto

Specjalne zabezpieczenia, nie tylko zapewniają bezpieczeństwo dzieciom ale i ułatwiają gotowanie. Płyta gazowa wykrywa wszelkie nieprawidłowości, na przykład, że zawartość w garnku osiąga zbyt dużą temperaturę i może wykipieć. W takim momencie płyta grzewcza wyłącza się i przekazuje odpowiedni sygnał.

Jakie są zalety płyty gazowej bez płomieni?

  • Poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu, że płyta gazowa bez płomieni nie wymaga używania otwartego płomienia, jest idealna do domu, w którym znajdują się małe dzieci. Płyty gazowe zazwyczaj posiadają również dodatkowe zabezpieczenia, na przykład przed przypadkowym uruchomieniem oraz przed wyciekiem gazu.
  • Duża oszczędność. Konstrukcja, w tego typie płyt gazowych jest zamknięta, aby jeszcze lepiej wykorzystywać gaz. Podczas przyrządzania posiłków, zużywa się nawet do 50% mniej gazu niż tradycyjnych modelach. Do dodatkowych oszczędności przyczynia się również jeden z palników, który podgrzewany jest wyłącznie za pomocą spalin. Dodatkowo gaz jest zdecydowanie tańszy niż prąd.
  • Utrzymanie czystości w kuchni. Płyta gazowa bez płomieni jest tak skonstruowana, aby łatwo było dbać o jej czystość. Dzięki temu, że nie posiada żadnych wgłębień ani zakamarków, wystarczy przetrzeć ja wilgotną szmatką po każdym użyciu. Gładką ceramiczna powierzchnia jest odporna na zabrudzenia czy plamy z tłuszczu.
  • Ekologiczne rozwiązanie. Specjalnie przemyślana zamknięta konstrukcja powoduje, że do atmosfery przenosi się dużo mniej tlenku węgla. Przyrządzając posiłki, nie wyczuwa się również nieprzyjemnego zapachu spalonego gazu.
  • Nowoczesny wygląd. Palniki ukryte pod szkłem, przypominające indukcje, są nie tylko praktycznym ale i atrakcyjnym rozwiązaniem. Idealnie pasują do minimalistycznego wystroju pomieszczenia.
  • Nie wymaga specjalistycznych naczyń. Jeżeli decydujemy się na płytę indukcyjną, często wiąże się to z wymianą wszystkich naszych garnków. Nierzadko są one bardziej kosztowe. W przypadku płyty gazowej bez płomieni, nie ma takiej potrzeby.

Płyty gazowe bez płomieni to nowatorskie rozwiązanie, które nada wyjątkowego wyglądu każdej kuchni. Jest to również wybór bardzo oszczędny i w pełni bezpieczny. Przyrządzanie posiłków na tego rodzaju płycie gazowym jest sprawne i przyjemne. Dowiedź się więcej o płytach gazowych bez płomieni z strony https://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *