Planujesz zakup nowych mebli – oto co powinieneś wziąć pod uwagę

Remonty i przeprowadzki potrafią być stresujące, a natłok spraw, o których musimy pamiętać często sprawia, że ważne kwestie ulatują nam z pamięci. Wybór najlepszych mebli do pomieszczenia niewątpliwie należy do ważnych – w końcu będziemy korzystali z nich codziennie, przez długi okres czasu. Oto zatem lista przydatnych wskazówek, dzięki którym zakupimy meble najbardziej odpowiadające naszym potrzebom.

Przestrzeń

Jednym z najważniejszych kryteriów, którymi powinniśmy się kierować, są wymiary mebli i ich dopasowanie do kształtu oraz przestrzeni w pomieszczeniu. Niepasujące meble mogą nie tylko wyglądać nieestetycznie, ale także znacząco obniżyć nasz komfort. Aby tego uniknąć, warto przygotować dokładny plan pomieszczenia, wraz z wymierzeniem, jak duże muszą być meble.

Design

Kwestia wyglądu mebli może wydawać się błaha, jednak musimy wziąć pod uwagę, że w danym pomieszczeniu przebywać będziemy bardzo często, a jego wygląd może wpływać na nasz nastrój i zadowolenie. Meble powinny zatem pasować do siebie stylistycznie – być utrzymane w podobnej kolorystyce, okraszone podobnym wzornictwem oraz wykonane z podobnych wizualnie materiałów. W tym kontekście warto wziąć pod uwagę także kolor ścian, podłogi oraz wygląd planowanych dodatków. Wiele osób dobrze czuje się w jasnych wnętrzach, utrzymanych w stylu skandynawskim lub japandi. Inni wybierają pastelowe odcienie różu lub błękitu. Popularnością cieszą się także inspirowane naturą oraz odległymi geograficznie kulturami wnętrza w stylu boho. Część osób decyduje się na „tradycyjne” wystroje z drewnianymi meblami. Niektórzy wolą także eksperymentować z nietypowymi połączeniami kolorystycznymi i stylistycznymi. Dobrze jest także pomyśleć, jak pomieszczenie wpisuje się w ogólną stylistykę domu lub mieszkania.

Materiały

Niezwykle ważną rolę odgrywa samo wykonanie mebli. Musimy zwrócić uwagę na ich trwałość oraz podatność na rysy. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na sposoby ich czyszczenia, podatność na zabrudzenia, odciski palców. Dla niektórych rolę może odgrywać ich połysk. Kanapy i fotele powinny być wygodne, dobrze wyprofilowane oraz łatwe do wyprania.

Cena

W szale zakupów nie należy zapominać o cenie! Zmieszczenie się w budżecie to niezwykle ważna kwestia, jeśli pieniądze chcemy przeznaczyć na inne elementy remontu. Warto porównywać ceny mebli różnych producentów, wykonanych w podobny sposób. Chcąc zaoszczędzić na zakupie mebli, warto zastosować Twoje meble kod rabatowy. Abra kod rabatowy także może pomóc nam obniżyć cenę wybranych produktów.

Jest wiele kryteriów, którymi warto kierować się przy zakupie mebli. Od wyglądu, przez trwałość, wygodę użytkowania, cenę oraz wielkość i kształt pomieszczenia, każda osoba skupia się na innych aspektach dokonując swojego wyboru. Warto bardzo dokładnie zastanowić się nad swoim wyborem i poświęcić czas na podjęcie ostatecznej decyzji. Będzie ona bowiem miała znaczący wpływ na nasz komfort życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *