Ocieplanie domu – jak się do tego zabrać?

Ocieplanie domu to proces, którego nie warto pomijać. Odkładanie go na później wcale nie pozwoli na poczynienie oszczędności. Wręcz przeciwnie, przyczyni się do znacznie wyższych kosztów ogrzewania budynku. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się na ocieplenie konstrukcji jak najszybciej. Jak zabrać się za skuteczne ocieplenie domu i dlaczego warto? Jaką metodę najbardziej opłaca się wybrać?

Im szybciej, tym lepiej dla środowiska i Twojego portfela

Często zdarza się, że podczas budowy domu niektóre prace odkładane są na później. Ma to na celu poczynienie pewnych oszczędności i ograniczenie wydatków, których w trakcie budowy nie brakuje. Odkładanie na później ocieplania konstrukcji budowlanej nie jest jednak dobrym pomysłem. Dom, który nie będzie posiadał odpowiedniej warstwy izolacyjnej, będzie tracił dużo ciepła. A to sprawi, że koszty ogrzewania konstrukcji znacznie wzrosną.

Budynki mieszkalne oraz użytkowe nigdy nie są w stu procentach szczelne, jeśli nie zostanie zastosowana odpowiednia warstwa izolacyjna. Ciepłe powietrze z wnętrza znajduje szczeliny, przez które przedostaje się na zewnątrz. Przez to w pomieszczeniach szybciej robi się chłodno i ogrzewanie musi być uruchomione praktycznie cały czas. Wpływa to bardzo negatywnie na koszty, które rosną. Zużywa się więcej paliwa opałowego, dopasowane do rodzaju ogrzewania, i sprawia, że rachunki są o wiele wyższe.

Brak warstwy ociepleniowej budynku ma negatywny wpływ na domowy budżet i na dłuższą metę nie jest oszczędnością, a sporą stratą. Ponadto, brak izolacji termicznej w domu to także minus dla środowiska. Jeśli ciepło z wnętrza będzie szybko wydostawać się na zewnątrz, to będzie konieczne intensywne ogrzewanie. Poskutkuje to zużywaniem dużej ilości paliwa opałowego oraz zwiększoną emisją zanieczyszczeń do atmosfery.

Wybierz innowacyjną metodę ocieplania budynków pianką PUR

Zastosowanie warstwy termoizolacyjnej na konstrukcji budowlanej to proces, którego nie warto odkładać na później. Najlepiej zrobić to od razu, podczas kończenia prac budowlanych, aby zaraz po wprowadzeniu zapewnić sobie odpowiednią temperaturę wewnątrz pomieszczeń i oszczędzać na ogrzewaniu od samego początku. Aby mieć pewność, że warstwa izolacyjna będzie skuteczna, warto postawić na nowoczesne metody, takie jak na przykład ocieplanie pianką poliuretanową.

Pianka PUR to materiał, który jest bardzo szeroko wykorzystywany w budownictwie oraz w wielu innych branżach. Szeroko doceniane są jej wyjątkowe właściwości, które zapewniają doskonałą izolację termiczną oraz zabezpieczenie przed wilgocią. W przypadku ocieplania konstrukcji bardzo istotne jest również to, że pianę poliuretanową można nakładać metodą natryskową. Dzięki temu warstwa izolacyjna jest bardzo szczelna i nie powstają w niej mostki termiczne. Sprawia to, że taka metoda ocieplania budynków jest najbardziej wydajna i zdecydowanie skuteczniejsza niż na przykład ocieplanie wełną czy styropianem.

Ocieplanie domu pianką poliuretanową przebiega szybko i sprawnie. Można wykorzystać to rozwiązanie zarówno na stopach, jak i podłogach, sufitach oraz poddaszach i strychach. Pianka poliuretanowa doskonale przylega do właściwie każdej nawierzchni. Z upływem czasu nie traci swoich właściwości ani nie przesuwa się, dzięki czemu nie trzeba martwić się o powstawanie szczelin w warstwie izolacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *