Nowoczesna elektryka i oświetlenie w Twoim domu

Nowoczesne rozwiązania z dziedziny elektryki mają zastosowanie wszędzie – zarówno w domach, jak i budynkach użyteczności publicznej czy przedsiębiorstwach. Elektryka jest stosowana powszechnie, a innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie są szczególnie cenione, m.in. ze względu na oszczędność energii oraz wspieranie środowiska naturalnego. Te wszystkie względy decydują także o tym, że na elektryczną nowoczesność stawiamy również w domach – tego rodzaju rozwiązania warto wdrażać kompleksowo.

Elektryka użytkowa

Mając na uwadze kwestie elektryczne w naszych domach, w pierwszej kolejności myślimy o oświetleniu (mieszkania, terenu wokół domu, ogrodu). Wyjątkowo istotne – przede wszystkim dla bezpieczeństwa – są instalacje elektryczne, kable, przewody, łączniki i gniazdka. Od jakości tych produktów w znacznym stopniu zależy poziom bezpieczeństwa elektrycznego w budynku.

Instalacje, które są przestarzałe albo stwarzają problemy, muszą być szybko wymienione. Podobnie – gniazdka. Dzięki dostępności różnych modeli, można zadbać np. o bezpieczeństwo dzieci czy ochronę przed wilgocią, panującą np. w łazience.

Jeśli instalacje i urządzenia oraz akcesoria elektryczne są w dobrym stanie technicznym, możemy zająć się estetyką oświetlenia. Współczesny rynek oferuje bardzo dużo atrakcyjnych rozwiązań w tym zakresie. Coraz częściej wybieramy nowoczesne warianty, które nie skupiają się na jedynym źródle światła (czyli najczęściej lampie sufitowej).

Warto zdecydować się na nieco urozmaicenia – kilka źródeł światła tworzy nie tylko niebanalną aranżację, ale również pozwala zracjonalizować zużycie energii.

Gdy decydujemy się na zmianę oświetlenia, jest to również doskonały moment do tego, by zwrócić uwagę na jakość instalacji i akcesoriów elektrycznych. Sklep internetowy Elektromarketania to doskonałe miejsce, w którym dokonamy kompleksowych zakupów. Sklep prowadzony przez hurtownię elektryczną ANIA, będącą dystrybutorem najlepszej jakości sprzętu elektrycznego polskiej i zagranicznej produkcji, zapewnia szeroki dostęp do wszelkich produktów oświetleniowych niezbędnych w każdym domu – m.in. są to różne modele lamp w konkurencyjnych cenach.

Oświetlenie domowe

Lampy i inne akcesoria oświetleniowe współtworzą klimat w domu. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy zredukować zużycie prądu i jednocześnie cieszyć się atrakcyjnym oświetleniem – niezależnie czy będzie to oświetlenie salonu, kuchni, pokoju dziecięcego, przedpokoju, werandy, tarasu czy też oświetlenie do łazienki.

To ostatnie ma szczególne znaczenie w łazienkach o niewielkim metrażu, a także tych, które nie posiadają okna – wówczas jedynym źródłem światła jest oświetlenie elektryczne.

Jakie lampy warto wybierać do łazienek?

Oprócz cieszących się od zawsze dużym zainteresowaniem plafonów są to także m.in. kinkiety łazienkowe, listwy oraz oprawy punktowe.

Plafony zawdzięczają swoją popularność estetyce i funkcjonalności – są to zazwyczaj modele utrzymane w klasycznych barwach (biel, przezroczyste szkło, stal) – w związku z tym pasują do każdej łazienki, nie zabierają też wiele miejsca, dają natomiast jasne, klarowne światło, które potrafi optycznie powiększyć niewielkie wnętrze.

Kinkiety mogą się okazać atrakcyjnym rozwiązaniem nie tylko w pokojach, ale również w łazience – wystarczy dobrać odpowiedni model, np. minimalistyczny i dzięki temu uniwersalny. Gdy dysponujemy łazienką utrzymaną w starodawnym stylu, możemy dopasować do niej także kinkiety stylizowane na antyki (typu świeca lub lampa naftowa).

Listwy oświetleniowe to idealna propozycja dla osób ceniących sobie nowoczesny wystrój wnętrz i jasne, wyraziste światło. Nie inaczej jest w przypadku nowoczesnych opraw punktowych, wykonanych np. z chromu czy ze szkła.

Tego rodzaju oświetlenie idealnie komponuje się ze stylem industrialnym, a jego popularność wiąże się również z ponadstandardową efektywnością i co za tym idzie – oszczędnością energii.

 

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *