Nowe apartamenty o dużym metrażu coraz bardziej popularne

Przez długi czas prym na rynku nieruchomości wiodły małe mieszkania o metrażu niższym niż 40 metrów kwadratowych. Teraz widać tendencję odwrotną – klienci coraz częściej decydują się na lokale o większym metrażu od 65 metrów kwadratowych w górę.

Mieszkanie kupujemy na lata. Wtedy, gdy chcemy, aby spełniło wszystkie nasze oczekiwania, musimy myśleć przyszłościowo. Właśnie dlatego w ostatnim czasie można zauważyć coraz to większe zainteresowanie lokalami czteropokojowymi i większymi. Taka zmiana widoczna jest również na trójmiejskim rynku nieruchomości – deweloper w Gdańsku sprzedaje mieszkania o metrażu większym równie szybko jak te o mniejszym. To przekłada się też na ich rosnące ceny – powodu zaczynają doganiać kawalerki.

Dlaczego duże mieszkania są tak chętnie kupowane?

Większa popularność dużych mieszkań wynika przede wszystkim z rosnącego zapotrzebowania wśród polskich rodzin, których sytuacja finansowa w ostatnim czasie uległa polepszeniu. To nie tylko efekt programów socjalnych kierowanych do rodzin, w tym programu 500+ na każde dziecko, ale także stale utrzymujących się niskich stóp procentowych, które pozwalają na zaciągnięcie kredytu hipotecznego nadal na korzystnych warunkach. Wielu Polaków zarabia też coraz więcej, co powoduje, że możemy pozwolić sobie na wyższe wydatki. Przekłada się to też na lepszą zdolność kredytowych polskich rodzin.

Duży metraż tylko w dobrej lokalizacji

Rodziny poszukujące mieszkań o większym metrażu zwracają uwagę nie tylko na liczbę metrów kwadratowych w lokalu oraz na jego ustawność, ale także na lokalizację. Najczęściej nabywane są apartamenty w centrum – https://riverfront.pl/ jak również mieszkania dobrze skomunikowane z centrum w dzielnicach, które pozwalają na łatwe i szybkie dojazdy. Oferowane przez deweloperów duże mieszkania o metrażu powyżej 65 metrów kwadratowych stanowią przy tym około 10-15 procent ich oferty, co przekłada się także na mniejszą dostępność dla zainteresowanych klientów – warto spieszyć się z rezerwacją, gdy chcemy zakupić lokal o większej powierzchni idealny dla kilkuosobowej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *