Niezastąpiona fotowoltaika dla domu

Jeżeli marzysz o cięciu kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej, system fotowoltaiczny będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Tak zwana fotowoltaika dla domu jest dziś niezwykle popularna i nie ma się czemu dziwić, ponieważ doskonale zaopatruje gospodarstwa domowe w tanią energię elektryczną.

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę dla domu?

Fotowoltaika dla domu jest rozwiązaniem, dzięki któremu możemy mieć niskie rachunki za energię elektryczną. Domowa elektrownia słoneczna jest gwarancją znacznego obniżenia rachunków za energię elektryczną lub też praktycznego zniwelowania ich do zera. Możliwość zainstalowania tak zwanych liczników dwukierunkowych pozwala w pierwszej kolejności na zużywanie darmowej energii, która generowana jest przez panel fotowoltaiczny. Oznacza to, że w przypadku, kiedy panel produkuje energię, a w domu odnotowuje się zużycie energii elektrycznej, to w pierwszej kolejności pobierana jest energia słoneczna, a dopiero, potem kiedy wygenerowana energia nie jest wystarczająco, ta płatna. Jest to też inwestycja, która bardzo szybko się zwraca. Według dostępnych danych po pierwszych siedmiu latach zaczynamy generować energię elektryczną, za którą praktycznie nie płacimy. Jeżeli zależy nam na byciu niezależnym, to najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie przydomowej elektrowni słonecznej, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy obawiać się wzrostu cen. Fotowoltaika dla domu to też rozwiązanie, które doceniają wszyscy, Którym zależy na dbaniu o środowisko, ponieważ jest to energia przyjazna dla środowiska.

Najlepsze miejsce na fotowoltaikę

Przed przystąpieniem do prac montażowych panelu fotowoltaicznego koniecznie należy określić miejsce instalacji na powierzchni dachu lub gruntu. Musi być to ekspozycja powierzchni względem słońca, należy też obliczyć kąt nachylenia połaci dachowej oraz możliwość występowania zacienień. Ważna jest także ocena całej więźby dachowej i pokrycie dachu, ponieważ wszystkie te parametry mają znaczący wpływ na późniejsze generowanie energii elektrycznej ze słońca.

Warunki sprzyjające zainstalowaniu paneli słonecznych

Przed przystąpieniem do instalowania całej instalacji elektrycznej ważne jest ocenienie najlepszego miejsca, w którym zostaną zamontowane panele. Tu najlepiej sprawdzą się dachy, które położone są na wschód i zachód, ponieważ panele zlokalizowane w tym miejscu będę mogły generować większą moc. Dobrze usytuowana fotowoltaika dla domu jest w stanie pokryć całkowite zapotrzebowanie gospodarstwa na energię elektryczną. Jeżeli z kolei nie uda się pokryć w pełni zapotrzebowania danego gospodarstwa na energię elektryczną, wówczas i tak zauważymy oszczędzić na rachunkach za prąd, które automatycznie będą mniejsze. W momencie, kiedy instaluje się panele fotowoltaiczne, które to mają pokryć pełne zapotrzebowanie energetyczne, należy liczyć się z wyższymi nakładami finansowymi na samą inwestycje, a także z dłuższym okresem zwrotu. Co więcej, oszczędności nie będą dużo większe, ponieważ nadmiar energii pozostanie utracony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *