Na co zwrócić uwagę przy zakupie zlewu?

Zlewozmywak to podstawowy element wyposażenia kuchni. Dzięki niemu możemy zadbać o czystość naszych naczyń czy zmywać w nim wszelkie owoce, warzywa. Zlew kuchenny należy wybrać według indywidualnych preferencji użytkowników. Na co zatem powinno się zwrócić uwagę przy wyborze zlewu?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zlewu?

Zazwyczaj wybierając elementy zarówno kuchennego wystroju, jak i wyposażenia, kierujemy się ich wyglądem. Jednakże przy wyborze zlewozmywaka liczy się jeszcze kilka czynników innych niż wygląd czy kształt zlewu. Co mianowicie jest takie istotne, podczas zakupu zlewozmywaka?

Materiał, z którego wykonano zlewozmywak do kuchni

Wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia. Zlew kuchenny bowiem może być wykonany zarówno ze stali szlachetnej, jak i np. z ceramiki. To właśnie od materiału, z którego wykonany będzie zakupiony zlewozmywak zależy to, czy będzie łatwo dbać o czystość tego elementu wyposażenia. Warto wybierać takie materiały, które się nie brudzą i bez problemu można je umyć. 

Wytrzymałość i wielkość

Planując zakup zlewu kuchennego należy wziąć pod uwagę to, iż będziemy go używać przez lata. Dlatego też najlepiej zakupić taki zlew, jak np. zlewozmywak Franke, który jest odporny na uderzenia oraz uszkodzenia mechaniczne i posiada gwarancję. Dzięki temu, na wypadek gdyby coś się wydarzyło, zlew będzie można wymienić lub naprawić w ramach gwarancji. Przykładowo zlewozmywaki kompozytowe wykonane z materiału mineralnego są bardzo odporne na zniszczenia, natomiast zlewozmywaki granitowe nie rysują się. Kolejna ważna kwestia to wielkość zlewu. Najlepiej wybierać modele z wielkością zlewu proporcjonalną do szafki kuchennej. Jeśli zaś chodzi o kształt, bardzo popularne są tradycyjne zlewozmywaki kompaktowe występujące w kształcie litery L lub będące półokrągłe.  Nie możemy też nie wspomnieć, że na rynku AGD znajdziemy dwa typy zlewów: zlewozmywaki jednokomorowe oraz zlewozmywaki dwukomorowe. Zlewy ze stali nierdzewnej z jedną komorą to tradycyjny model. Po co zaś jest zlew kuchenny z dwoma komorami? Przede wszystkim po to, by móc na raz wykonywać dwie czynności i oddzielić je. Dwie komory zlewu 

Dopasowanie do wystroju kuchni

Wybierając sprzęt AGD to właśnie na kwestię estetyki zwracamy uwagę od razu. Nie inaczej jest przy wyborze zlewozmywaka, który powinien oprócz kwestii ściśle praktycznych, wymienionych wyżej być dopasowany także pod względem wyglądu do upodobań danej osoby. Najważniejsze aby zlewozmywak estetyką pasował do stylu, w jakim urządzona jest nasza kuchnia.

Jeżeli podczas zakupów zlewozmywaka kuchennego zastosujemy się do powyższych rad, z pewnością uda nam się zakupić model wprost wymarzony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *