Które dzielnice Wrocławia są najbardziej zielone?

Szukając wymarzonego mieszkania zwracamy uwagę na wiele kwestii. Najważniejszą z nich jest oczywiście cena. W następnej kolejności rozważamy idealną lokalizacje oraz dostępną na miejscu infrastrukturę. Okazuje się, że obecnie dużą uwagą przykładamy także do terenów zielonych. Wiele osób chciałoby mieszkać w takim miejscu, gdzie bez większego problemu odnajdzie trasy spacerowe i będzie mogło odpocząć po pracy, czy w wolny dzień.

Zielony Wrocław

We Wrocławiu znajdziemy kilka dzielnic, w których nie będziemy narzekać na brak zieleni. Fabryczna to największa dzielnica miasta. Mieszka tu około 200 tysięcy mieszkańców. Jej nazwa jak nie trudno się domyślić wiąże się z mnogością zakładów przemysłowych. Dzisiaj jednak wiele z nich jest już nieczynnych. Niektórzy kojarzą tę dzielnice właśnie z fabrykami, ale na przestrzeni lat dokonały się tu duże zmiany. Dzielnica ta od dawna cieszy się sporą popularnością zarówno wśród inwestorów prywatnych jak i deweloperów. Stąd też znajdziemy tu mnóstwo nowych osiedli i domków jednorodzinnych. To jednak nie wszystko. Według mieszkańców jest to najbardziej zielona dzielnica miasta. Znajdziemy tu mnóstwo parków i łąk.

Po przeciwnej stronie Fabrycznej znajduje się dzielnica Psie Pole. Jest ona słabiej zaludniona, ale dzięki temu zapewnia nam ona swego rodzaju intymność i spokój. Osoby decydujące się na mieszkanie w tej okolicy również mogą cieszyć się ogromem zieleni. Na większości osiedli znajdziemy mnóstwo roślin, które z pewnością tworzą przyjemny klimat tego miejsca.

Pozostałe dzielnice Wrocławia również dbają o mnogość terenów zielonych, choć jest ich nieco mniej niż w już opisanych częściach miasta. Warto jednak zauważyć, że deweloperzy dbają o to, by każde nowe osiedle posiadało także tereny zielone. Oprócz parków, czy placów budują także mieszkania z ogródkiem. Wrocław to miasto, w którym dość często wykorzystuje się tego typu rozwiązania. Mieszkania z ogródkiem są w prawdzie nieco droższe, ale z pewnością warto rozważyć ich zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *