Kinkiet ścienny – oświetlenie idealne do niewielkich pomieszczeń

W sypialni, łazience, salonie i domowym biurze. W każdym z tych pomieszczeń warto rozważyć montaż kinkietu ściennego. Lampy, która zajmuje niewiele miejsca, oferuje precyzyjnie ukierunkowane światło oraz możliwość dopasowania do dowolnej aranżacji. Kinkiety mają tę zaletę, że wpisują się w potrzeby nie tylko przestronnych i dużych, lecz również małych i niewymiarowych pomieszczeń. Takich, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Jak dobierać tego typu oświetlenie do poszczególnych wnętrz?

Kinkiety w łazience

Małe łazienki – zazwyczaj w blokach – nie mają dostępu do światła naturalnego. Oświetlenie sztuczne jest więc niezbędne. Pozwala ono nie tylko na komfortowe korzystanie z łazienki, ale i odpowiada za tworzenie atmosfery sprzyjającej relaksowi. Odpoczywamy bowiem nie tylko w sypialni, ale i w wannie pełnej gorącej wody z ulubionymi olejkami zapachowymi. Dajemy odprężenie ciału, koimy zmysły i pozbywamy się nagromadzonego napięcia. To samo oświetlenie pozwala na przygotowanie idealnego makijażu wieczorowego, panom zaś na łatwą pielęgnację zarostu.

Łazienka jest przy tym pomieszczeniem wymagającym, bo panuje tu duży poziom wilgotności, wyższa temperatura niż w pozostałych przestrzeniach oraz spore ryzyko zachlapań wodą. Lampy muszą być więc zamontowane w odpowiednich miejscach, a przy tym właściwie dobrane.

W strefie umywalkowej warto rozważyć umieszczenie kinkietów po obu stronach lustra. Zaoferują światło niezbędne do wspomnianego makijażu i innych czynności pielęgnacyjnych. Jak je dobrać? Tutaj kinkiet musi mieć osłoniętą żarówkę, aby światło nie raziło w oczy. Liczy się symetryczne rozmieszczenie dla uniknięcia efektu powstawania cieni, które zaburzają właściwe widzenie. Lampy ścienne spełniające powyższe funkcje można znaleźć w sklepie Azzardo.com.pl.

Kinkiety w sypialni

Niewielka sypialnia lubi praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, dlatego w przypadku oświetlenia dobrze jest postawić na kinkiety. Mogą one dekorować, wprowadzać atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi i zasypianiu, a także są w stanie zapewnić wystarczającą ilość światła do wieczornego czytania tuż przed snem.

Kinkiet nie zabiera miejsca na stoliku nocnym, co jest jego ogromnym atutem. Można postawić na konstrukcję z dwoma punktami świetlnymi. Główne źródło jest skierowane ku górze i gwarantuje rozświetlenie większych fragmentów przestrzeni. Na elastycznym ramieniu znajduje się niewielki punkt świetlny, aby móc czytać przed snem lub bezpiecznie poruszać się po sypialni w nocy, gdy zachodzi potrzeba dotarcia do łazienki, jednak bez budzenia osoby śpiącej obok.

Kinkiety w pozostałych pomieszczeniach

Omawiany typ lampy ściennej można równie dobrze zainstalować w innych pomieszczeniach. W salonie to sposób na rozświetlenie kącika czytelniczego. Kinkiet może także zagościć nad lustrem zawieszonym nad elegancką komódką, ponieważ światło w połączeniu z odbiciem lustrzanym sprawia wrażenie, że pomieszczenie jest większe.

Kinkietowi warto dać szansę w domowym biurze lub miejscu w pokoju wielofunkcyjnym, które zostaje wydzielone na biurko i komputer. Zamiast ograniczać miejsce na blacie biurka bądź na podłodze, wystarczy postawić na odpowiednią konstrukcję kinkietu, który spełni rolę równie dobrze, co klasyczna lampa biurkowa.

Dostępne obecnie w ofercie kinkiety zaskakują możliwościami, konstrukcjami i walorami ozdobnymi. Warto wygospodarować dla nich miejsce w każdym domu lub mieszkaniu, szczególnie tym o ograniczonym metrażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *