Kawalerka na wynajem w Krakowie – jak kupić odpowiednie mieszkanie?

Kraków to jeden z najważniejszych na mapie Polski ośrodków kulturalnych, biznesowych, turystycznych oraz akademickich. Zainteresowanie kawalerkami do wynajęcia jest tu bardzo duże, w związku z czym wiele osób decyduje się na zakup takiej nieruchomości.

Kawalerka w Krakowie – dlaczego warto?

Jak przekonują przedstawiciele firmy Ekopark, w kawalerkę w Krakowie opłaca się zainwestować z wielu powodów. Przede wszystkim znakomicie sprawdzi się ona jako mieszkanie inwestycyjne – decydując się na jej wynajęcie, trzeba koniecznie brać poprawkę na to, że ta forma lokaty kapitału zwraca się średnio po kilkunastu latach od zakupu. Nieruchomość stanowi świetne zabezpieczenie na przyszłość – z najmu można zrezygnować w dowolnym momencie i sprzedać mieszkanie lub przekazać je dziecku. Warto mieć przy tym na względzie liczne walory stolicy Małopolski, które czynią ją wygodnym miejscem do życia.

Kawalerka w Krakowie na wynajem – jaka lokalizacja?

Kluczowym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność kawalerki na wynajem jest jej lokalizacja. Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie realizowane są w wielu częściach miasta, w tym w najbardziej prestiżowych dzielnicach takich jak Stare Bronowice, Krowodrza, Błonia czy Wola Justowska. Sprawny dojazd do pracy, przedszkola czy szkoły, dostęp do punktów handlowych i usługowych oraz obecność terenów rekreacyjnych to z punktu widzenia najemcy niezwykle istotne kwestie. Największe szanse na znalezienie najemców mają właściciele kawalerek znajdujących się w centrum lub pobliskich okolicach.

Kawalerka w Krakowie na wynajem – jak grupa docelowa?

Planując zakup kawalerki w Krakowie z myślą o wynajmie, trzeba określić, do jakich odbiorców będzie adresowana oferta najmu: studentów, biznesmenów, turystów czy może do osób, które przeprowadziły się do Krakowa i szukają mieszkania. Opcji do wyboru jest kilka zarówno w zakresie najmu krótkoterminowego, jak i długoterminowego. W zależności od grupy docelowej warto zadbać o odpowiedni standard mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *