Jakie lampy stojące podłogowe są modne w 2023 roku? Przegląd aktualnych trendów

W drugim kwartale 2023 roku możemy powiedzieć wam już coś więcej o obowiązujących trendach w oświetleniowym wzornictwie. Jakie lampy stojące są obecnie na topie? Zapraszamy do lektury! Na wstępie zdradzimy tylko, że lampy stojące podłogowe do salonu 2023 są zdecydowanie bardziej oryginalne i odważne niż rok czy dwa lata temu…

Lampy stojące odgrywają we wnętrzach znacznie więcej ról niż jedynie tę czysto praktyczną. Nie tylko wyganiają mrok z wybranych obszarów, ale również budują w pomieszczeniu wspaniały klimat, który pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. Pomagają też zaakcentować przyjęty styl aranżacji, wyeksponować najatrakcyjniejsze dekoracje oraz odwrócić uwagę od ewentualnych mankamentów przestrzeni. Świetnie zaprojektowane, nowoczesne lampy stojące same w sobie stanowią wyrazistą ozdobę wnętrza. W 2023 roku klienci mogą wybierać spośród rozmaitych lamp stojących podłogowych. Po czym rozpoznać te supermodne?

Lampy stojące łukowe – legenda zawsze żywa

W 2023 roku zwracajcie uwagę na lampy stojące pokojowe o strzelistych konstrukcjach, z wygiętymi podstawami, krzywiznami, zaokrągleniami, łukami itp. Trudno znaleźć model, który lepiej wpisywałby się w ten trend od kultowej, łukowej lampy stojącej. Model ten charakteryzuje się obszernymi gabarytami, w całości metalową konstrukcją oraz kloszem znajdującym się na końcu długiego, zaokrąglonego ramienia/wysięgnika. Sprawdzi się nie tylko w roli lampy stojącej do salonu. Znajdźcie dla ikony nietypową, ale ważną rolę. Wykorzystajcie ją np. do doświetlania blatu stołu jadalnianego w loftowym wnętrzu.

Japońskie wnętrza i lampy stojące ze stożkowatymi kloszami

Jeśli szukacie pomysłu na supermodne wnętrza, pełne spokoju, harmonii i naturalnych materiałów, to koniecznie rozważcie styl japoński lub jedną z jego wielu odmian, jak styl japandi. Idealna lampa stojąca do salonu japońskiego to model o skrajnie minimalistycznej formie, ostrych lub falistych krawędziach i stonowanej kolorystyce. Wybierzcie na przykład lampy stojące z małymi, stożkowatymi kloszami.

Lampy stojące z marmurem – nowoczesność w parze z klasyką

Szlachetny marmur już od kilku sezonów króluje w modnych aranżacjach. Z marmuru wykonywane są elementy lamp stojących nowoczesnych, które w ten sposób zyskują niezwykle szykowny, niepowtarzalny wygląd.

Lampy stojące z organicznych materiałów

Modne lampy podłogowe 2023 to modele z elementami z drewna, rattanu, bambusa czy sznurka. Cudownie ocieplają zbyt surowe w odbiorze wnętrza. Idealnie pasują do popularnych aranżacji loftowych, industrialnych, minimalistycznych i skandynawskich. Przykład takiego oświetlenia? Lampa stojąca trój nóg z drewnianą, trójnożną podstawą i klasycznym, jasnym abażurem, utkanym z naturalnych materiałów. W proekologiczny trend znakomicie wpisują się lampy stojące LED.

Ekskluzywne lampy stojące w stylu art deco

Aranżacja art deco to ukłon w kierunku wzornictwa lat 20. ubiegłego wieku. Nie ma w niej mowy o przypadkowości ani chaosie. W lampach stojących art deco dawny design łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Posiadają one mocno dekoracyjny, „staro-współczesny” charakter i spore gabaryty. Przypominają dzieła sztuki. Jako lampy stojące do czytania, pozwalają wykreować niezwykle klimatyczną i elegancką przestrzeń.

Dajcie znać w komentarzach, który trend 2023 w oświetleniu podłogowym najbardziej przypadł wam do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *