Jaki typ rolet do salonu wybrać?

Rolety w salonie mają przede wszystkim tworzyć komfortowe otoczenie. W salonie najczęściej oddajemy się relaksowi i rozrywce. Aktualnie bywa też to miejsce pracy. Odpowiednie rolety do salonu pozwolą regulować naświetlenie i jednocześnie pozwolą stworzyć w salonie przyjemny klimat.

Salon to prawdopodobnie jedno z pomieszczeń, nad którego wystrojem szczególnie się głowimy. W końcu to miejsce, które nie dość, że jest dość reprezentatywne, to też takie, w którym spędzamy sporo czasu.

W zależności od tego, na czym Ci najbardziej zależy, możesz rozważyć kilka atrakcyjnych rozwiązań:

  • praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem są rolety dzień/noc, które oferują wygodną regulację nasłonecznienia, intymność i nowoczesny design
  • rolety rzymskie do salonu wprowadzają bardzo komfortową atmosferę, która sprzyja relaksowi. Mają wysokie walory estetyczne i pasują do wielu stylów aranżacyjnych
  • rolety do salonu można wybrać pod kolor ścian lub zdecydować się na wykorzystanie ich jako wyróżniający się dodatek wystroju

Rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc to bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie typ rolet. Składają się z naprzemiennych pasów zaciemniających i przepuszczających światło. Za pomocą sznurka możesz je zsuwać i rozsuwać.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki typ rolet do salonu kupić, rozważ właśnie rolety dzień i noc. Pomogą Ci regulować ilość wpadającego do salonu światła i nawet przy maksymalnej przejrzystości zapewnią Ci ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Dodatkową zaletą rolet dzień i noc jest nowoczesny design, który idealnie łączy się z większością współczesnych stylów aranżacji wnętrz. Szczególnie dotyczy to minimalizmu i industrializmu, który wciąż zyskuje na popularności.

Rolety rzymskie

Do salonu rolety rzymskie pasują jak nigdzie indziej. Ich charakterystyczny sposób zwijania się w firanowe zakładki, sprawia, że szczególnie dobrze sprawdzają się właśnie do pomieszczeń, w które służą do relaksu i odpoczynku. Sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne, bez efektu przytłoczenia, który ma miejsce przy tradycyjnych zasłonach.

Rolety rzymskie są też bardziej uniwersalne stylistycznie niż rolety noc/dzień. Sprawdzą się nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale także skandynawskich i klasycznych.

Jakie kolor rolety do salonu wybrać?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki kolor rolet do salonu sprawdzi się najlepiej. Powszechnie panuje opinia, że powinny mieć lekko jaśniejszą barwę niż ściany salonu. Jednak obecnie nie jest to standard i coraz częściej odchodzi się od takiego rozwiązania.

Współcześnie modne stają się elementy wystroju o bardziej odważnych, intensywnych kolorach. Choć stosowanie ich w sypialni nie jest zalecane, to w salonie możesz śmiało postawić na ten trend.

Najważniejsze są przede wszystkim osobiste odczucia. Nie każdy lubi otoczenie drażniących, intensywnych kolorów. Dla innych znów będzie to ekscytujące i energetyzujące. Dlatego podejmując decyzje, kieruj się przede wszystkim własnymi odczuciami i pozostałych domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *