Jaki odkurzacz wybrać?

Jaki odkurzacz wybrać? Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie wcale nie należy do najprostszych. W sklepach rtv agd mamy do wyboru wiele modeli. Wśród nich znajdują się odkurzacze bezworkowe, odkurzacze piorące, odkurzacze workowe czy odkurzacze pionowe. Ciekawą innowacją jest także odkurzacz bezprzewodowy, którego użytkowanie jest o wiele bardziej komfortowe- nie musimy już obawiać się, że podczas sprzątania zaplątamy się w kabel. Jaki cichy odkurzacz jest najbardziej warty uwagi i co wziąć pod uwagę podczas jego wyboru?

Odkurzacz pionowy

Doskonały odkurzacz do domu, którego właściciele nie cierpią schylania się podczas sprzątania i odkurzania w niewygodnej pozycji. Modele tego rodzaju posiadają wygodną, profilowaną rączkę, a przy tym są stosunkowo lekkie i ciche. Moc odkurzacza pionowego jest taka sama- a czasem nawet lepsza, niż klasycznego.

Odkurzacz bezworkowy czy odkurzacz workowy?

Odkurzacze pozbawione worka posiadają zamiast niego szczelny pojemnik, który trzeba opróżniać po każdym sprzątaniu. Ta opcja jest zdecydowanie ekologiczna i pozwala zaoszczędzić na kupnie worków. Odkurzacze z workiem będą jednak lepszą opcją dla osób cierpiących na alergię – w końcu zamykają kurz i wszelkie zanieczyszczenia wewnątrz szczelnego worka, który po zakończeniu sprzątania trzeba jedynie wyjąć i wyrzucić.

Odkurzacz piorący

Jeżeli posiadamy dywany lub wykładziny na podłogach, funkcja prania w odkurzaczu jest jedną z absolutnie najważniejszych. To także dobre rozwiązanie, jeśli mamy talent do rozlewania napojów, również jest to absolutny must have. Mop, szczotka i odkurzacz w jednym? To jak najbardziej możliwe.

Jaki odkurzacz kupić?

Dobry odkurzacz to taki, który uczyni sprzątanie znacznie przyjemniejszym. Zastanówmy się więc, co najbardziej denerwuje nas w trakcie sprzątania i postawmy na taki model, który wyeliminuje ten czynnik. Jeśli szukamy modelu do odkurzania samochodu, najlepszym rozwiązaniem będą niewielkie odkurzacze ręczne. Denerwuje nas przepinanie wtyczki z jednego gniazdka do drugiego? Wariant bezprzewodowy rozwiąże ten problem. Jeśli nie mamy czasu na sprzątanie, rozważmy odkurzacze automatyczne. Wybierając model dla siebie, pamiętajmy także o tym, aby sprawdzić czy moc ssania odkurzacza jest odpowiednia a pojemność zbiornika dopasowana do naszych potrzeb. Niezależnie od tego, czy postawimy na odkurzacze standardowe (https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-standardowe/electrolux) czy nowoczesne pionowe modele (https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-pionowe), upewnijmy się czy są one wyposażone w filtr hepa, który gwarantuje czyste powietrze w całym mieszkaniu. Dodatkowym atutem może być także ssawka szczelinowa do trudno dostępnych miejsc czy wskaźnik zapełnienia worka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *