Jak poprawnie zamontować moskitiery na okno lub drzwi?

Chronią przed owadami i pozwalają na wpuszczanie świeżego powietrza do wnętrza. Moskitiery to niezwykle praktyczne elementy wyposażenia, które latem umożliwiają swobodne korzystanie z okien i drzwi. Zastanawiasz się, jak prawidłowo zamontować siatkę, by zyskać skuteczne zabezpieczenie przed komarami, muchami i osami? Z poniższego poradnika dowiesz się, jak założyć osłonę, by raz na zawsze uporać się z dokuczliwymi insektami. Zapraszamy do lektury!

Moskitiery okienne i drzwiowe – szybki montaż bez wiercenia

Jeszcze do niedawna mocowanie siatek ochronnych wymagało ingerencji w ramę okienną lub drzwiową. Teraz to już przeszłość. Nowoczesne produkty zapewniają szybki montaż bez konieczności wiercenia i uszkadzania framugi. Co więcej, bez problemu można je stosować z żaluzjami oraz roletami wewnętrznymi. Moskitiera na komary może też z łatwością zostać zdjęta w dowolnej chwili bez pozostawiania nieestetycznych śladów.

Jak zamontować moskitierę okienną?

W tym przypadku wiele zależy od rodzaju okna oraz rozwiązania, które wybierzesz. Na chwilę obecną dużą popularnością cieszą się siatki mocowane za pomocą samoprzylepnego rzepu w taśmie. Ich przytwierdzanie jest bardzo proste, jednak trzeba pamiętać o wcześniejszym wyczyszczeniu powierzchni ościeżnicy. Najlepiej użyć do tego celu alkoholu lub płynu bez dodatku silikonu. W razie potrzeby osłonę możną bez trudu zdemontować i wyprać lub wymienić na nową.

Innym sposobem mocowania moskitier okiennych jest montaż z wykorzystaniem samoprzylepnych plastrów i haczyków. Przed przystąpieniem do instalacji należy dokładnie odtłuścić podłoże, a następnie w wyznaczone miejsca przykleić dołączone do zestawu plastry. Na nich umieszcza się haczyki, na których następnie wiesza się siatkę. Wszystko odbywa się bez żadnych narzędzi.

Ponadto w ofercie dobrego producenta znajdują się moskitiery mocowane przy użyciu połączeń klinowych i zacisków sprężynowych, które są odpowiednie dla ram okiennych z PVC, aluminium oraz drewna.

Jak założyć moskitierę na drzwi?

Wiesz już, jak zainstalować siatkę przeciw owadom na oknie. Teraz czas, aby zaprezentować, jak wygląda montaż moskitiery na drzwi balkonowe. W sprzedaży dostępne są siatki mocowane za pomocą samoprzylepnej taśmy w rzepie oraz z użyciem systemu metalowych połączeń. Ponadto możesz zdecydować się na praktyczne lamele. Ich kluczowym elementem jest poprzeczka mocująca z dołączonymi do kompletu plastrami. Po docięciu listwy do pożądanego rozmiaru i przymocowaniu pasków rzepów należy nałożyć ją na ramę drzwiową, a następnie przykleić paski lameli. Usuwanie poprzeczki jest bardzo proste – wystarczy odczepić ją od rzepów z framugi, a następnie odkleić plastry.

Wybierz moskitierę i ciesz się ciepłą porą roku bez komarów!

Przeznaczone do montażu bez użycia narzędzi moskitiery zapewniają wysoce skuteczną ochronę przed owadami, a warianty antyalergiczne także przed pyłkami i pasują do większości okien oraz drzwi. Te praktyczne i przystępne cenowo rozwiązania pozwalają raz na zawsze rozprawić się z uciążliwymi insektami, by nigdy nie przedostały się do wnętrza Twojego domu. Przetestuj i zobacz!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *