Jak poprawić proporcje wąskiej łazienki?

Aranżacja wąskiej łazienki wymaga dobrze przemyślanego projektu. Można posiłkować się uniwersalnymi zasadami, dobrać odpowiednie kolory, dodatki, materiały i armaturę łazienkową, by stworzyć funkcjonalną kompozycję i choć optycznie zmienić proporcje. Czasami stanowi to na tyle duże wyzwanie, że nie sposób obyć się bez pomocy projektanta wnętrz.

Wąska i mała łazienka zaaranżowana w sposób przypadkowy może sprawiać klaustrofobiczne wrażenie. Jest kilka prostych trików, które można zastosować, żeby optycznie poprawić jej wygląd. Są też style, które bardziej lub mniej pasują do takiego wnętrza. Z pewnością w takim układzie dobrym pomysłem będą minimalistyczne rozwiązania, z niewielką ilością dodatków, całość dobrze komponuje się z jasnym, surowym drewnem. Zbyt dużo elementów może przynieść odwrotny efekt i przytłoczyć wnętrze. Ważnym detalem w wąskiej łazience jest armatura łazienkowa; idealnie pasuje tutaj kabina prysznicowa typu walk-in z wyróżniającym się zestawem natryskowym.

Kolory, faktury i przeszklenia

W przypadku kolorów, należy ograniczyć się do korzystania wyłącznie z jasnych barw– to dobre miejsce na biele, beże, jasne szarości. Co niekoniecznie musi oznaczać, że jesteśmy skazani na monochromatyczne wnętrze. Bez problemu możemy pozwolić sobie na zestawianie ze sobą różnych odcieni tego samego koloru lub kilku barw, pamiętając jednak o tym, by poruszać się w jasnych tonacjach. Ciekawą propozycją są płytki z połyskującymi, delikatnymi zdobieniami lub z niezwykle modnymi wzorami 3D. Klasycznym trikiem są duże przeszklenia w postaci luster na dłuższych ścianach, nie tylko nad umywalką.

Niebanalna armatura łazienkowa

Na koniec pozostaje zadbać o armaturę łazienkową, która wydaje się najważniejszym składnikiem wyposażenia łazienki. Ma ona wielki wpływ na nasze samopoczucie; dobrze dobrany zestaw natryskowy potrafi przynieść odprężenie jak po profesjonalnym masażu. Wybierając armaturę łazienkową warto zwrócić uwagę na jakość, trwałość, funkcjonalność i design. Renomowanym producentem tego typu rozwiązań jest firma Kludi, specjalizująca się w zakresie armatury łazienkowej. Do wąskiej łazienki, ale nie tylko, szczególnie polecany jest nowy zestaw natryskowy Kludi Cockpit Discovery, wyróżniający się połączeniem purystycznych powierzchni z organicznymi kształtami. Taka wyjątkowa armatura łazienkowa zasługuje na efektowną oprawę, którą zagwarantuje nam kabina typu walk-in, najlepiej z satynowego szkła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *