Industrialna kuchnia z podwyższonym blatem – jak ją urządzić?

W stylu przemysłowym wykorzystuje się proste i tanie materiały, a tworzone z nich meble są funkcjonalne i wygodne. Industrializm charakteryzuje również przestrzenność i hybrydalność konstrukcji z użyciem cegły, drewna, szkła oraz stali. Styl ten wyróżnia się surowością, jednak wysokie sufity, wyraźnie oddzielone pomieszczenia mają swoje zastosowanie, zarówno w małych mieszkaniach, jak i dużych domach. Industrialna kuchnia to propozycja dla tych, którzy chcą nadać swojej przestrzeni odważnego charakteru.

Wysoki blat – zastosowanie

Podwyższony pulpit pomiędzy kuchnią a salonem to miejsce na wspólny posiłek, czy też spotkanie przy kawie. Rozwiązanie to nadaje naszemu mieszkaniu przestrzeni, ponieważ nie wymaga ono oddzielenia sąsiadujących pomieszczeń za pomocą drzwi, itp. Większość blatów można wydłużać, co z pewnością przypadnie do gustu osobom, które chcą zaoszczędzić miejsca. W przypadku ciemnej i niewielkiej przestrzeni, warto zdecydować się zakup chowanych pulpitów, które w łatwy sposób można składać.

Dodatki

Podwyższone blaty wymagają odpowiednich krzeseł. Świetnie sprawdzą się tutaj proste i hokery, jak i barowe stołki. Surowość industrialnego wystroju dopełnią również krzesła metalowe, wykonane z aluminium lub stali. Nowoczesne modele znaleźć można na stronie internetowej salonu meblowego Dkwadrat.

Materiały i kolor

Podwyższony blat powinien być również wykonany z odpornego na zarysowania materiału. Dobrze sprawdzi się kompozyt, będący połączeniem wielu minerałów. Zarówno, błyszcząca, jak i matowa powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu, w związku z czym jej czyszczenie nie wymaga drogich środków myjących.

Industrializm cechuje się stonowaną i surową estetyką, dlatego kolor blatu warto dostosować do całości wnętrza. Idealnie sprawdzą się szare, beżowe lub białe odcienie z ciemniejszymi akcentami.

Kuchnia z podwyższonym blatem to ciekawy sposób na połączenie kuchni z kącikiem jadalnym. Niewielkim kosztem możemy nadać swojemu mieszkaniu dużo przestrzeni i industrialnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *