Hiszpania – atrakcyjny kraj do nabycia nieruchomości

Hiszpania jest bardzo atrakcyjnym krajem, w którym turyści, którzy posiadają odpowiednie zasoby finansowe, nabywają nieruchomosci-j-1. Niektórzy kupują większe nieruchomości (domy), inni zadowalają się mieszkaniami. Są oczywiście i tacy, a jest ich większość, którzy tylko je wynajmują na pewien okres czasu.

Gdzie znajdują się najbardziej atrakcyjne nieruchomości w Hiszpanii?

Do najczęściej obleganych i prestiżowych miejsc należą regiony w Hiszpanii położone wzdłuż Morza Śródziemnego, jak Costa del Sol, Costa Blanca, Murcia, Benidorm, Alciante, Costa Brava.

Wiele firm oferuje pomoc w nabyciu nieruchomosci-j-1w Hiszpanii. Znalezienie odpowiedniego miejsca (domu, mieszkania, apartamentu) nie jest trudne, ale z pomocą firmy pośredniczącej dużo łatwiejsze. Zajmuje się ona bowiem wszystkimi formalnościami, które dla osoby z obcego kraju nie są do szybkiego przejścia. To na pewno upraszcza całą procedurę zakupu. Dlatego, zanim się zdecydujemy, czy chcemy sami wybrać i zakupić nieruchomość, czy skorzystać z pomocy biura pośredniczącego, warto wszystko dokładnie przemyśleć i skonsultować się ze specjalistami w tej branży. Porada nic nie kosztuje, a może nam bardzo pomóc w spełnieniu swoich marzeń o posiadaniu atrakcyjnej nieruchomości w Hiszpanii.

Jakie są ceny nieruchomości w Hiszpanii?

Ceny są naprawdę zróżnicowane, zależą nie tylko o wielkości apartamentu, mieszkania czy domu, ale przede wszystkim od lokalizacji. Jeżeli region jest bardzo atrakcyjny, popularny, to automatycznie cena jest wyższa. Warto prześledzić kilka przykładowych nieruchomości na sprzedaż w Hiszpanii.

Za luksusowy apartament z widokiem w Maladze, 5-pokojowy, o powierzchni 220 m2 trzeba zapłacić ok. 7 mln zł, ale połowę mniejszy apartament w tym miejscu kosztuje już ok. 2,4 mln zł. Mieszkanie w Alicante o powierzchni 155 m2 to koszt ok. 800-900 tys. zł. Mieszkanie o nieco większej powierzchni 178 m2 w Madrycie kosztuje już ponad 6 mln zł. Koszt mieszkania podobnych rozmiarów w Barcelonie jest nieco niższy, ale nadal wysoki – ok. 5 mln zł. Mieszkanie w Valenci Ciudad kosztuje ok. 2-3 mln zł. Malutkie mieszkanie o powierzchni 57 m2 w Las Palmas de Gran Canaria to koszt ok. 900 tys. zł, ale w Sewilli już 500 tys. drożej. Za dom wolnostojący w Walencji (pow. 110 m2) trzeba zapłacić ponad 1 mln zł, a w Maladze – 2 mln zł.

Ceny nieruchomosci-j-1w Hiszpanii są zróżnicowane, ale na pewno wyższe niż w Polsce. Atrakcyjność położenia tego kraju nad Morzem Śródziemnym, masowo przybywający tam cały rok turyści, ma to niewątpliwie wpływ na cenę mieszkania, domu czy apartamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *