Filtrowanie powietrza – pomoc dla alergika

Rozpoczęcie wiosny oznacza cieplejszą temperaturę, częstsze spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale dla niektórych osób również dokuczliwe alergie. Ten ostatni aspekt dla alergików jest zmorą letnich miesięcy. Znaczenie mają nie tylko pyłki różnych roślin, ale ogólne pogorszenie się jakości powietrza, którym się oddycha. Jakie są sposoby na polepszenie warunków w życiu codziennym dla alergików, podczas letnich miesięcy?

Skuteczna wentylacja to podstawa

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak istotna jest sprawnie działająca wentylacja. W związku z tym, że zdecydowaną większość swojego życia ludzie spędzają w pomieszczeniach (dom, praca, szkoła), warto zadbać o jak najlepszą jakość powietrza, którym się oddycha. Wentylacja może okazać się wybawieniem dla alergików w trakcie wiosny i lata, ponieważ oczyszcza powietrze z nadmiaru bakterii, które niekorzystnie wpływają na ich samopoczucie. Ten niezauważalny dla ludzkiego oka proces, ma kluczową rolę w wymianie zużytego powietrza na nowe. Wentylacja składa się z trzech, równie istotnych etapów:

  • skuteczne usuwanie zanieczyszczeń,
  • sprawne dostarczanie powietrza do wnętrza pomieszczeń,
  • zapewnienie przepływu powietrza przez pomieszczenia.

Dzięki ciągłej wymianie zużytego powietrza na świeże, zapewniana jest jego filtracja ze szkodliwych substancji. Podczas oddychania, ludzki organizm wydala do otoczenia mieszaninę gazów. Jednym z nich jest para wodna, która w niewielkim stężeniu nie jest groźna. Jednak w połączeniu z ilością wytwarzaną podczas gotowania oraz korzystania z łazienki, może przyczynić się do powstawania pleśni oraz grzybów, które działają niekorzystnie na układ oddechowy. Kolejnym rodzajem substancji, który nie powinien utrzymywać się w pomieszczeniach, jest dwutlenek węgla powstający w procesie oddychania. Dzięki sprawnie zachodzącej wentylacji, nadmiar szkodliwych substancji jest usuwany z pomieszczeń, co podnosi jakość warunków życia wszystkich domowników.

Wentylacja w domu alergika

Istotną informacją dla każdego alergika jest możliwość instalacji filtrów do rekuperatora w wentylacji mechanicznej. Umożliwia to stały napływ świeżego powietrza, które dodatkowo będzie oczyszczane ze wszelkich alergenów. Dzieje się to dzięki filtrom klasy G3, które oczyszczają nawiewane powietrze z różnego rodzaju pyłków oraz zanieczyszczeń negatywnie wpływających na samopoczucie alergików. Tego rodzaju urządzenie jest dużo bardziej skuteczne niż tradycyjne wietrzenie domu. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że dostarczane w procesie wentylacji powietrze będzie czyste, możesz wyposażyć swój rekuperator w filtry klasy F7 lub F8. Należy pamiętać jednak o tym, żeby regularnie wymieniać oraz czyścić filtry, ponieważ tylko wtedy ich działanie będzie skuteczne.

Instalacja wentylacji mechanicznej to świetne rozwiązanie dla wszystkich, a w szczególności osób, które cierpią z powodu alergii. Ogromną zaletą tego systemu jest fakt, że użytkownicy mają pełną kontrolę nad intensywnością cyrkulacji powietrza. Odpowiednio zamontowana i dobrana rekuperacja zapewnia stały dostęp do świeżego powietrza dla wszystkich domowników, które dodatkowo będzie oczyszczone z dokuczliwych alergenów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *