Efektowna metamorfoza łazienki bez kucia

Remont łazienki nikogo nie nastraja pozytywnie i gdyby nie efekt końcowy nie podejmowalibyśmy się tego zadania. A gdyby tak można było odmienić łazienkę bez narażania się na wątpliwą przyjemność obcowania z hałasem i z pyłem unoszącym się w powietrzu w czasie skuwania płytek? Marzenie. Ale możliwe do zrealizowania – wystarczy zmienić meble łazienkowe, wstawić ciekawą szafę – i co jeszcze?

Metamorfoza łazienki może ograniczać się do wymiany dodatków i akcesoriów. W ten prosty sposób można nieznacznie wpłynąć na zmianę kolorystyczną i stylistyczną. Pójdziemy o krok dalej, wymieniając meble łazienkowe lub zmieniając kolor obecnych. Nieco więcej zachodu wymaga wymiana ceramiki łazienkowej, nie mówiąc już o wymianie płytek.

Niewielkie zmiany, ogromny efekt

Zazwyczaj łazienkę aranżuje się na lata. Jednak z czasem pojawia się chęć zmiany, choćby niewielkiej, bo obecne wnętrze zwyczajnie nam się znudziło. Na początek warto wymienić kilka łazienkowych dodatków. Warto zdecydować się na jeden kolor przewodni. Z powodzeniem możemy wprowadzić go w różnych odcieniach, co z pewnością sprawi, że aranżacja będzie ciekawsza. Nowy dywanik łazienkowy, słoiczki na waciki, patyczki kosmetyczne, kubek do mycia zębów, niewielki kosz na śmieci – takie akcenty dopełniają całość i wnoszą zauważalną zmianę. Nieco bardziej czasochłonnym wariantem jest przemalowanie mebli łazienkowych, w sklepach są farby dedykowane takim zabiegom. Efekt jest ogromny, jakbyśmy zyskali nowe pomieszczenie. A nadal jest to prosta i szybka metamorfoza – z powodzeniem całość wykonamy w jeden dzień.

Nowe meble łazienkowe i nie tylko

Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem to postawmy na wymianę mebli łazienkowych. W ten sposób wprowadzimy do łazienki nie tylko nowy kolor, lecz także najnowszy design. Prawdziwym hitem łazienkowym są wolnostojące szafy – do tej pory spotykane w sypialni lub w przedpokoju, dziś na dobre zagościły też w łazienkach. Ze względu na to, że łazienka jest miejscem o podwyższonej wilgotności, warto kupować meble łazienkowe dobrej jakości, u sprawdzonych producentów takich, jak Stolkar. Do wyboru mamy gotowe zestawy lub wykonywane na wymiar, które można idealnie dopasować, nawet do trudnych wnętrz. Niestandardowym sposobem na odmienienie wyglądu łazienki jest odświeżenie wszystkich powierzchni wyłożonych płytkami. Można je malować, podobnie, jak meble łazienkowe. Do przeprowadzenia tego zabiegu nie potrzeba pomocy specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *