Dywan – znacząca dekoracja do pokoju dziecięcego

Każdy mały dodatek do pokoju może wyraźnie zmienić jego oblicze. Aranżacja pomieszczeń w domu nie jest łatwym zadaniem. Jeszcze trudniejsze może okazać się urządzenie pokoju dziecka. Pociecha musi czuć się w swoim królestwie bezpiecznie, ponieważ spędza w nim czas nie tylko śpiąc, ale również oddając się zabawie. Dobrze jest wybrać do takiego pokoiku elementy, które będą zgodne z zainteresowaniami malucha i będą współgrać z całym wystrojem pomieszczenia.

Dywany do pokoju dziecięcego – dekoracje zapewniające bezpieczeństwo i wygodę

Wykładzina może pełnić funkcję nie tylko dekoracyjną. Dywany do pokoju dziecięcego stanowią również dodatkowe zabezpieczenie przed poślizgnięciem. Pociechom podczas zabaw bardzo często towarzyszy nadmiar energii, przez co mogą narazić się na upadek biegając po śliskiej podłodze. Dywan może je przed tym uchronić, ponieważ jedną jego część możemy dodatkowo wsunąć pod ciężki mebel, co zapobiegnie jego przesuwaniu.

Ponadto, wybierając dywany dla dzieci warto kierować się materiałem ich wykonania. Modele z polipropylenu mogą posiadać wysokie runo imitujące wełnę. Jednak nie wywołują one uczuleń, a ich grubość sprawia, że pociechy będą czuły delikatną miękkość i przyjemne ciepło pod stopami nawet w chłodniejsze dni.

Wybór wzorów dywanu dla dzieci

Na rynku dostępna jest szeroka paleta dywanów do pokoi dziecięcych. Jeśli maluch jest królem dżungli, to wykładzina może być np. w kształcie liścia. Dla odkrywcy można wybrać egzemplarz przedstawiający wszystkie kontynenty kuli ziemskiej. Chłopcom marzącym o byciu strażakiem bez problemu wybierzemy model przedstawiający wóz strażacki. Natomiast dziewczynkom kochającym zwierzęta i stworzenia z bajek można wybrać dywanik, na którym znajduje się np. kolorowy jednorożec albo wróżka.

Jaka powinna być wielkość dywanów do pokoju dziecięcego?

Rozmiar i kształt dekoracji zależny jest w głównej mierze od metrażu samego pomieszczenia oraz naszych przemyśleń na temat aranżacji. Do dużego pokoju można bez wahania szukać większych prostokątnych, kwadratowych lub okrągłych dywanów dla dzieci lub mniejszych modeli pozwalających wydzielić strefę do zabaw – https://www.lampsandco.pl/kategoria/dywany-dla-dzieci. Wybierając dużą wykładzinę do małego pokoiku, możemy bez większych problemów zakryć całą powierzchnię podłogi, zapewniając maluchowi wygodę. Wybór najlepszych dywanów dla dzieci sprawi, że pokój dziecka nie tylko będzie bardziej przytulny, ale również zapewni mu większe bezpieczeństwo podczas zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *