Drzwi w nietypowym wymiarze – gdzie je zamówić?

W regularnej sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę różnych drzwi o standardowych wymiarach. Co jednak zrobić wtedy, gdy w ofercie producentów nie możemy znaleźć dopasowanych drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne do domów jednorodzinnych oraz mieszkań produkowane są obecnie najczęściej w szerokości 90 cm oraz wysokości 200 cm lub w przypadku drzwi dwuskrzydłowych o szerokości 120 cm. Wszystkie nowe budynki posiadają otwory pod drzwi w takich właśnie wymiarach. Zdarza się jednak, że dom posiada otwór pod drzwi w innym wymiarze. Dotyczy to w szczególności starszych domów, które były wznoszone w czasach, gdy nie stosowano jeszcze ustandaryzowanych wymiarów. Jak dobrać wtedy odpowiednie drzwi?

Drzwi na wymiar – dopasowane idealnie

Wtedy, gdy w ofertach producentów nie można znaleźć odpowiednich drzwi w danym wymiarze, najlepszym wyborem będą drzwi na zamówienie. Aktualnie można zamówić je w wielu firmach specjalizujących się w stolarce drzwiowej. Drzwi na wymiar wykonuje się na podstawie wymiarów pobranych u klienta. Najczęściej pobiera je pracownik firmy, który zapisuje wyniki i następnie przekazuje je do zakładu produkcyjnego wraz z indywidualnymi życzeniami klientów. Dzięki temu drzwi na zamówienie mogą być dopasowane idealnie nie tylko do wymiaru otworu drzwiowego, ale również do wymagań klientów, na przykład pod względem stylu, koloru czy detali jak przeszklenie czy okucia.

Ile kosztują drzwi na zamówienie?

Wiele osób obawia się, że drzwi na zamówienie będą związane z bardzo wysokim kosztem. W rzeczywistości jednak nie trzeba wcale przygotowywać się na spory wydatek, ponieważ firmy, które zajmują się realizacją takich usług, mogą zaproponować przystępne ceny na swoje wyroby. Najczęściej za drzwi na zamówienie zapłacimy od około 10 proc. do 30 proc. więcej niż za te standardowe. Przykładowo drzwi drewniane mogą kosztować od około 4 000 do 10 000 złotych, natomiast tanie drzwi PCV na wymiar od 2 000 do 4 000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *