Ciekawe pomysły na urządzenie małego domku szeregowego

Zastanawiasz się, jak urządzić mały domek szeregowy, by wnętrze zachwycało, a jednocześnie było funkcjonalne? Zobacz, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Dom szeregowy to połączenie mieszkania w domu z ogródkiem gdzieś na obrzeżach miasta z wygodą osiedla mieszkaniowego. Tym samym na mieszkanie w domach szeregowych coraz częściej decydują się rodziny z dziećmi i osoby ceniące sobie wygodę, własny ogródek, ale i bliskość centrum miasta. To połączenie bloku i domku jednorodzinnego, które łączy najlepsze zalety tych dwóch rozwiązań.

W domach szeregowych szczególnie warto zadbać o odpowiednią aranżację wnętrza. Dlaczego to jest takie istotne? Bo domy szeregowe wymagają odpowiedniego rozplanowania i aranżacji. Tutaj należy pamiętać o tym, że w takich budynkach pojawia się problem z doświetleniem wnętrza, a także z problemami związanymi z rozbudową i adaptacją. Jak sobie z tym poradzić?

Niedoświetlone wnętrza

Z racji tego, że w domach szeregowych okna są od frontu i tyłu, to do pomieszczenia wpada stosunkowo mało światła. Tym samym pierwsze, o czym należy pamiętać, przy aranżacji to doświetlenie mieszkania – poprzez zastosowanie odpowiednich kolorów, mebli oraz dekoracji. Czy da się rozjaśnić ciemne mieszkanie? Z pewnością warto zadbać o jasne wnętrze: zarówno w kolorze ścian, jak i mebli. Takie optycznie rozświetli pomieszczenie, jak i sprawi, że to będzie wyglądało na większe. Jako elementy dekoracyjne świetnie sprawdzą się takie, które odbijają światło – między innymi lustra, błyszczące ozdoby, plakaty w odpowiedniej tonacji, czy inne jasne przedmioty.

Odpowiednia aranżacja pomieszczeń

Wąski układ domu szeregowego wymusza rozplanowanie mieszkania na kilku poziomach. Tym samym zazwyczaj część dzienna domu wypada na dole, a część prywatną na piętrze. Ze względu na ograniczoną przestrzeń dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na otwarte pomieszczenia. Na partnerze domu szeregowego możesz zaaranżować salon i kuchnię. Nie muszą to być jednak oddzielne pomieszczenia, a takie ze sobą połączone. Wtedy przestrzeń optycznie wyda się większa, a jednocześnie łatwiej będzie zadbać o spójność wystroju.

Na górze domku z powodzeniem znajdzie się łazienka wraz z sypialnią. Tutaj możesz zadbać o bardziej intymną przestrzeń. O ile w salonie i kuchni dobrze jest mocno doświetlić wnętrze, to na piętrze, możesz zadbać o bardziej relaksujący wystrój.

Optyczne powiększenie pomieszczeń

Pomieszczenia w domkach szeregowych nie należą do tych szczególnie przestronnych, dlatego przy urządzaniu wnętrza dobrze wybrać takie meble, jak i inne elementy wystroju, które optycznie powiększą wnętrze. Należą do nich jasne meble o klasycznej formie, przesuwne drzwi zamiast tych tradycyjnych, a także minimalistyczne dekoracje. To wszystko sprawi, że całość będzie wyglądała nowocześnie i naprawdę stylowo.

Dom szeregowy to przestrzeń, którą można ciekawie zaaranżować na wiele różnych sposobów. To jak to będzie wyglądało u Ciebie uzależnione jest od Twoich potrzeb. Zupełnie inaczej będzie prezentował się dom singla i rodziny z dwójką dzieci. Niezależnie od wszystkiego, warto zwrócić uwagę na odpowiednie doświetlenie pomieszczenia i taką aranżację wnętrza, która optycznie je powiększy.

Mieszkanie w domach szeregowych ma wiele zalet, które zdecydowanie przeważają nad wadami. To dobra alternatywa dla bloków, jak i mieszkania w typowych domkach jednorodzinnych. Zyskuje się zarówno prywatność, własny ogródek, jak i sąsiadów. Co więcej, domki szeregowe ulokowane są w atrakcyjnych miejscach miastach, które umożliwiają jednocześnie szybki dojazd do pracy, jak i spokój obrzeży miasta.

Małe domki szeregowe we Wrocławiu znajdziesz w ofercie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, dewelopera z długą historią. Aktualnie w ofercie znajdują się domy w inwestycjach Leśna Przystań i Kępa Leśnicka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *